Czym charakteryzują się dobre cienie do powiek?


dobre cienie do powiek

Makijaż dla wielu kobiet to codzienny poranny rytuał. Umiejętnie wykonany podkreśla zalety i ukrywa wady, nadaje promienny wygląd i maskuje oznaki zmęczenia. Istnieje wiele firm kosmetycznych – tych nisko, jak i wysokopółkowych, które co sezon wypuszczają nowości, dopasowane kolorystycznie do panujących trendów.

Czym charakteryzują się dobre cienie do powiek

Cienie do powiek wysokiej jakości nie muszą być drogie. Warto jednak zwrócić uwagę na ich pigmentację – jeśli kosmetyk ma w sobie mocny pigment, nakładamy go mniej podczas makijażu i tym samym opakowanie starczy na dłuższy czas. Ważne jest by cienie nie osypywały się. Czasami już w paletach cieni, widać, że są bardzo podatne na osypywanie się, a to znaczy, że przy malowaniu mogą zrobić się nieestetyczne plamy. Kolejną istotną zaletą jest trwałość. Często cienie dosłownie znikają z powieki w ciągu dnia. Można próbować temu zaradzić poprzez staranne pudrowanie powiek lub używanie odpowiedniej bazy, która przedłuża trwałość.

Paleta czy pojedyncze cienie – co bardziej się opłaca?

Przy codziennym malowaniu oczu, warto kupić paletę, która ma przynajmniej kilka cieni. Większość palet jest zróżnicowana pod względem kolorystycznych oraz wykończenia cieni – są tam zarówno matowe cienie do powiek jak i te bardziej błyszczące, które zazwyczaj nakładane są na wieczór i większe wyjścia.
Wadą palety jest dość krótki termin ważności oraz to, że czasami kolorystyka wszystkich cieni nie odpowiada, przez co kilka z nich jest używana jedynie sporadycznie np. ciemne matowe kolory, które często uzupełniają palety utrzymane w kolorystyce nude.
Przy okazjonalnym malowaniu się można kupić pojedyncze cienie, które są tańsze niż palety. Wiele firm umożliwia wykonanie własnej paletki, którą można uzupełniać kolejnymi produktami.