Jak perfekcyjnie dobrać odcień fluidu do swojej cery?



Współcześnie większość kobiet używa fluidu nawet na co dzień. Dobrze dobrane kosmetyk tego typu pozwala ładnie wyrównać kolor cery, absolutnie nie wywołując efektu maski na twarzy. Wystarczy dosłownie kropelka fluidu Lancome Teint Miracle Cocolita, aby wydobyć piękno rysów twarzy kobiety.

Jak odpowiednio dobrać odcień fluidu do swojej skóry


Kluczem jest prawidłowy dobór odcienia fluidu do swojej skóry. Najlepiej zatem na zakupy do drogerii czy perfumerii byłoby wybrać się z nieumalowaną twarzą, aby na spokojnie przetestować różne odcienie fluidu na skórze. Niestety sztuczne światło w drogeriach często przekłamuje i sprawia, że odcień i tak mógłby nie być dobrany perfekcyjnie. Warto zatem prosić o próbki kosmetyku, szczególnie jeżeli planuje się zakup naprawdę drogiego fluidu. Fluid nałożony na oczyszczoną skórę twarzy, najlepiej w okolicach żuchwy, dobrze jest ocenić w świetle dziennym. Tylko w taki sposób uda się naprawdę prawidłowo wybrać kolor fluidu dla siebie.

Cera chłodna czy ciepła


Aby zawęzić poszukiwania idealnego odcienie fluidu, dobrze jest ustalić czy ma się cerę w odcieniu ciepłym czy chłodnym. Nie jest to proste zadanie, należy obserwować między innymi to, czy cera się rumieni. Ważna jest podatność na opalanie się, widoczność błękitnych żyłek na twarzy, występowanie piegów, ale też sama oprawa oczu, ust oraz włosów. Warto zwracać uwagę na tonację fluidu, bo w magiczny sposób podkreśla to urodę kobiety. Źle dobrana tonacja fluidu wygląda po prostu nienaturalnie i sztucznie.