Kosmetyki Clinique-odpowiedź na problemy wrażliwej skóry?Skóra wrażliwa wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Nawet delikatne kosmetyki mogą ją podrażniać, dlatego osoby o takiej cerze przywiązują dużą uwagę do wybieranych kosmetyków. Jedną z marek, która specjalizuje się w kosmetykach dla bardzo wymagającej skóry jest Clinique. Co wyróżnia tę markę?

Typowe problemy skóry wrażliwej?

Osoby o wrażliwej cerze muszą się z wieloma problemami. Taka skóra nie tylko o wiele łatwiej ulega podrażnieniom pod wpływem słońca, klimatyzacji czy chloru w basenie. Problematyczny często bywa kontakt ze środkami czystości, czy proszkami do prania. Jednak nawet delikatne kosmetyki mogą okazać się drażniące dla skóry wrażliwej, czasem wystarczy jeden nieodpowiedni składnik. Przy czym to jaki to będzie składnik będzie różne w zależności od osoby.

Co wyróżnia kosmetyki Clinique?

Marka Clinique od wielu lat specjalizuje się w kosmetykach do cery wrażliwej. W swojej ofercie ma nie tylko kremy i balsamy, lecz również kosmetyki kolorowe do makijażu. Cechą charakterystyczną tych kosmetyków Clinique jest między innymi to, że wszystkie są całkowicie bezzapachowe. A to właśnie związki zapachowe w kosmetykach są wymieniane jako jedna z najczęstszych przyczyn występowania podrażnień u osób z wrażliwą cerą. Ponadto Clinique nie stosuje przy produkcji kosmetyków żadnych środków, które uznawane są za alergizujące. Warto dodać, że kosmetyki Clinique przed wprowadzeniem na rynek są wyjątkowo wnikliwie testowana, jednak nigdy na zwierzętach- marka nie jest z tego powodu dostępna w krajach, w których takie testy są obowiązkowe.