Kosmetyki organiczne lepsze od chemicznych

Od jakiegoś czasu można zauważyć wzmożone zainteresowanie kosmetykami naturalnymi. Coraz większy popyt na nie sprawia, że ich zwolenniczki, które używają ich od dawna, nie muszą już zamawiać ich przez internet, gdyż są coraz łatwiej dostępne nawet w zwykłych drogeriach czy, w ramach specjalnych ofert, w marketach. Można się z tego tylko cieszyć.

Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Kosmetyki, czy to do ciała, czy włosów, można wykonywać z bardzo różnych składników (zobacz przykłady kosmetyków organicznych w sklepie EcoAndWell). Gdy są to preparaty naturalne, ich podstawę stanowią zwykle oleje i masła roślinne, a także zioła. Czasami także znaleźć można w nich składniki pochodzenia odzwierzęcego, na przykład proteiny mleka czy mleczko pszczele bądź propolis, ale wolne są od nich kosmetyki organiczne wegańskie. Składniki te są w większości od wieków znane medycynie ludowej i kosmetyce, ich skuteczność nie ulega więc wątpliwościom. W dodatku są one w pełni bezpieczne. Na ich stosowaniu mogą wiele zyskać zwłaszcza osoby mające wrażliwą skórę i skłonność do alergii, gdyż naturalne produkty zwykle są bardzo łagodne. Co więcej, w organicznych kosmetykach nie znajdzie się nie tylko zbędnej chemii, którą zastępują naturalne, zwykle lepsze składniki, ale też elementów takich jak konserwanty, sztuczne barwniki czy aromaty. One jeszcze częściej wywołują reakcje alergiczne, a także mogą niwelować dobroczynne działanie naturalnych składników. Organiczne kosmetyki są więc pod każdym względem lepsze. Jednocześnie wcale nie są mniej trwałe czy atrakcyjne w stosowaniu, gdyż istnieje wiele naturalnych metod ich utrwalania, nadawania im atrakcyjnej konsystencji czy pięknego zapachu.

Bezpieczne dla środowiska

Ważnym powodem dużej popularności naturalnych produktów jest też ich ekologiczny charakter. Do ich wytwarzania nie wykorzystuje się środków i technologii, które szkodzą środowisku. Nie testuje się ich także na zwierzętach, co jest ogromnie ważne dla wielu osób. Często też wykorzystywane w nich składniki pochodzą z ekologicznych, zrównoważonych upraw, a niejednokrotnie nawet produkty takie mają biodegradowalne czy nadające się do ponownego wykorzystywania opakowania.