Maska koloryzująca – co to jest?

Maska koloryzująca to doskonała alternatywa dla kosmetyków przeznaczonych do trwałych koloryzacji. To połączenie kosmetyku pielęgnacyjnego ze specyfikiem nietrwale koloryzującym włosy.

Maski koloryzujące włosy to doskonały kosmetyk dla kobiet, które chcą spróbować czegoś nowego i zmienić fryzurę, ale nie koniecznie mają ochotę stosować trwałą koloryzację. Sprawdzą się również doskonale dla kobiet, które poddały się trwałej koloryzacji i chcą zadbać o to aby kolor na długo pozostał intensywny i pełen blasku. Stosowanie maski koloryzującej po koloryzacji włosów trwałą farbą pozwala pielęgnować zarówno nowy, intensywny kolor jak i strukturę włosów, aby po koloryzacji nie stały się suche i matowe.

Tego typu kosmetyki jednocześnie pielęgnują włosy i pozwalają podkreślić lub delikatnie zmienić ich kolor. Koloryzacja spowodowana maską koloryzującą utrzymuje się przez kilka dni i zmywa się już po kilku myciach głowy, a składniki odżywcze w nich zawarte sprawiają, że włosy są miękkie, delikatne i pełne blasku na długo.

Przy wyborze maski koloryzującej warto kierować się opisami na opakowaniach, lub zapytać o radę zaufanego fryzjera. Maska powinna być dobrana zarówno do rodzaju włosów jak i ich koloru, aby otrzymać ładny i równomierny efekt.

Po nałożeniu maski koloryzującej na włosy należy odczekać od piętnastu do trzydziestu minut lub według instrukcji na opakowaniu a następnie dokładnie zmyć produkt. Intensywność uzyskanego koloru zależeć będzie od tego jak długo pozostawimy maskę na włosach.