Oczyszczanie twarzy olejkiem?Tłusty film na skórze to nic innego jak sebum, które wydziela skóra. Niestety wiąże się to z tym, że zaczyna się ona nieestetycznie błyszczeć i być lepka w dotyku. Konieczne jest regularne oczyszczanie skóry, do czego służy wiele kosmetyków. Nie każdy jednak wie, że tłuszcz najlepiej zmywa się substancjami tłustymi. Idealnie sprawdza się wobec tego olejek do demakijażu, który można kupić tu

Co przemawia za tym, aby stosować olejek do demakijażu? 

Zalet olejków do demakijażu jest wiele. Nie tylko świetnie oczyszczają one skórę, ale i nie naruszają jej naturalnej bariery ochronnej. Nie trzeba przejmować się żadnymi podrażnieniami. Są one w stanie usunąć sebum, makijaż, brud, smog czy kurz. Co ciekawe, używanie olejków do demakijażu jest sposobem na odetkanie zatkanych por, uregulowanie poziomu sebum i przywrócenie skórze równowagi lipidowej. Sięganie po olejki sprawią, że skóra staje się miękka, gładka i dobrze nawilżona. Redukcji ulegają stany zapalne, a skóra odzyskuje naturalny koloryt. Jest tez bardziej odżywiona, co przekłada się na jej ładniejszy wygląd. 

Po jakie olejki sięgnąć? 

Olejków do demakijażu jest wiele, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Tak naprawdę to można używać każdego oleju. Wystarczy nałożyć go na wacik i przystąpić do zmywania makijażu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku płyny czy mleczka. Przy większych zanieczyszczeniach warto sięgnąć po mieszankę olejków. Można ją zrobić samodzielnie w zaciszu domowym czy kupić gotowy produkt. Olejki usuną resztki po kosmetykach i nawet głębsze zanieczyszczenia.