balsamy do ciała

Balsamy brązujące

Wiele kobiet nie lubi się opalać lub nie może. Są też osoby, które mają jasną karnację i nie opalą się na złocisty kolor nawet jakby siedziały na plaży cały dzień. Wtedy z pomocny może okazać się balsam do ciała brązujący. Sprawi on, że skóra będzie wyglądać na muśniętą słońcem.

Jak się smarować brązującym balsamem do ciała?

Samoopalacze lubią zostawiać smugi. Źle rozprowadzony brązujący balsam do ciała nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Samoopalacz dostępny jest zazwyczaj w dwóch kolorach – do jasnej i ciemnej karnacji. Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki kolor wybrać to bezpieczniejszy będzie ten jasny. Produkty dla jasnej skóry mają niższą dawkę opalającego środka DHA. Balsamy do ciała należy nakładać po peelingu ciała. Wtedy rozprowadzą się równomiernie i szybko się wchłoną. Samoopalacz najłatwiej nakładać okrężnymi ruchami. Jeżeli się wchłonie to skórę można jeszcze posmarować olejkiem, czy balsamem nawilżającym, który wyrówna koloryt skóry.

Po jakim czasie widać opaleniznę?

Balsam brązujący najlepiej nakładać wieczorem po kąpieli. Rano skóra powinna być już „brązowa”. Jeżeli efekt byłby za słaby to można nałożyć drugą warstwę balsamu. Najlepszy efekt zobaczymy po 3-4 użyciach balsamu. Niestety samoopalacze zazwyczaj schodzą ze skóry w trakcie prysznica/kąpieli dlatego trzeba go nakładać codziennie. Codzienne smarowanie skóry może być uciążliwe jednak jest bezpieczne w porównaniu z solarium.