Peeling twarzy stanowi znakomitą metodę oczyszczania skóry. Jego regularne wykonywanie przynosi świetne efekty – cera staje się gładka, promienna i świeża. W drogeriach można znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do samodzielnego stosowania w domu. Ponadto ogromna różnorodność pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb skóry.
Mechaniczne oczyszczenie
Mechaniczny peeling do twarzy cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Jego działanie opiera się na zawartości cząstek ścierających w postaci ziarenek. W trakcie masażu powodują one usuwanie martwych komórek naskórka, a tym samym zapewniają skuteczne oczyszczanie. Dochodzi również do odblokowania gruczołów łojowych oraz poprawy ukrwienia skóry.
Peelingi ziarniste charakteryzują się nie tylko znaczną skutecznością, ale także dużą siłą działania. Z tego powodu nie są one przeznaczone dla osób o skórze wrażliwej i naczynkowej, gdyż mogą powodować jej podrażnienia. Ponadto nie powinny być stosowane przy aktywnych zmianach trądzikowych, bakteryjnych lub grzybiczych.
Peeling prosto z kuchni
Samodzielne przygotowanie peelingu ziarnistego to propozycja na skuteczne i tanie oczyszczanie twarzy. Do jego przygotowania wykorzystuje się podstawowe produkty spożywcze, które można znaleźć w każdej kuchni. Cukier i płatki owsiane sprawdzą się jako baza o właściwościach ścierających. Z kolei dodatek oliwy z oliwek, jogurtu naturalnego czy miodu spaja kosmetyk oraz dostarcza skórze wiele składników odżywczych.
Siła enzymów
Peeling enzymatyczny stanowi doskonałą alternatywę dla preparatów ziarnistych. Składniki aktywne zawarte w kosmetyku rozpuszczają białka naskórka, co przyczynia się do jego złuszczania. Jednocześnie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia oraz nagromadzone sebum. Cera zyskuje świeżość i zdrowy blask.
Enzymatyczne peelingi do twarzy są świetną propozycją dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi. Wykazują stosunkowo łagodne działanie bez mechanicznego uszkadzania. Doskonale sprawdzą się w przypadku cery naczynkowej oraz trądzikowej. Pomimo znacznego bezpieczeństwa nie powinny być jednak wykonywane częściej niż raz w tygodniu – nadużywanie może prowadzić do przesuszenia skóry.