max factor podkład

Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

   Naniesienie podkładu to zwykle pierwszy i najważniejszy punkt podczas wykonywania codziennego makijażu. Nieskazitelna cera i wyrównany koloryt to świetna baza do dalszych czynności. Dla wielu kobiet makijaż dzienny oznacza wyrównanie kolorytu przy użyciu podkładu oraz dokładne wytuszowanie rzęs. Warto jednak wiedzieć jak dopasować produkt do potrzeb skóry oraz w jaki sposób nanosić go na skórę twarzy, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy. 

Formę podkładu należy dopasować do rodzaju cery

Na rynku kosmetycznym nieustannie pojawiają się nowe produkty, które zaskakują formą, opakowaniem, konsystencją oraz zapachem. Do wyboru są między innymi podkłady w formie:

  • lekkiej pianki,
  • aksamitnego musu,
  • tradycyjnego kremu,
  • sypkiego pudru.

   Kosmetyk pod postacią lekkiej pianki oraz musu idealnie sprawdzi się u młodych osób, które nie mają znaczących problemów z cerą i chcą uzyskać naturalny efekt. Z kolei Max Factor podkład w kremie (tu) to ponadczasowy produkt, który spełni oczekiwania kobiet niezależnie od wieku. Na uwagę zasługują produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które cechuje wysoka jakość, trwałość i bezpieczny skład. 

max factor podkład w sztyfcie

    Jak dopasować odcień produktu do koloru skóry

   Stając przed wyborem koloru kosmetyku, odrobinę produktu z dostępnego testera warto rozprowadzić na górnej powierzchni dłoni. Po chwili warstwa podkładu wchłonie się w skórę, a kolor powinien się naturalnie ujednolicić. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zmieszanie dwóch odcieni tego samego kosmetyku. Dzięki temu kolor można dowolnie dopasowywać do aktualnego koloru cery. 

    W jaki sposób nakładać podkład na skórę twarzy 

     Ulubiony podkład można nanieść na skórę twarzy przy użyciu dedykowanej gąbeczki, pędzla do makijażu lub po prostu czystej i suchej dłoni. Gąbeczka sprawdza się doskonale, gdyż nie powoduje efektu maski i pozwala dokładnie dozować ilość nanoszonego kosmetyku. Z kolei pędzel świetnie sprawdzi się podczas nakładania pudru o sypkiej formie. Ważne również aby pamiętać o dokładnym codziennym demakijażu, który pozwoli skórze odpocząć i dogłębnie się zregenerować w czasie snu.