Męski zarost pod kontrolą – wosk do wąsów

Wąsy i broda, podobnie jak włosy u każdego mężczyzny, wymagają szczególnej pielęgnacji. Rozwichrzony zarost nie dodaje uroku, a wręcz przeciwnie – sprawia, że mężczyzna postrzegany jest w kategorii osoby mało o siebie dbającej.

Krótki czy długi zarost

Krótki zarost jest łatwy w pielęgnacji, natomiast długie wąsy czy broda muszą być potraktowane specjalnymi kosmetykami, które je nieco usztywnią, wygładzą, nabłyszczą, a przede wszystkim ufryzują.

Długie wąsy mogą stanowić nie lada problem – odpowiednie ufryzowanie w taki sposób, by nie opadły w dół wymaga użycia dobrych i mających długotrwałe działanie wosków do wąsów.

Wosk do wąsów i brody – sposób użycia

Wosk do wąsów to rodzaj pomady, pomagającej modelować każdy zarost. Utrzymanie wąsów w należytym porządku wymaga od właściciela zarostu codziennego nakładania wosku na całe wąsy lub jego końcówki – w zależności od gustu. Kosmetyku należy nakładać tylko troszeczkę, ponieważ jest bardzo wydajny, a nadmiar spowoduje zbytnie nabłyszczenie i sklejenie poszczególnych włosów w nieestetyczne strąki.

Naturalne składniki roślinne i zwierzęce

Do produkcji używane są tylko naturalne składniki takie jak wosk pszczeli, lanolina, substancje zapachowe z wyciągów roślinnych i masło Shea. Wysokogatunkowe woski wyrabiane są ręcznie przez doświadczonych Barberów, uczących się tej sztuki z pokolenia na pokolenie – barberstwo bowiem, to sztuka dbałości wyłącznie o męski zarost.