Rodzaje wosków do depilacji

Woskowanie jest jedną z najbardziej popularnych i skutecznych form depilacji, ponieważ jego celem jest usunięcie włosów wraz z cebulkami, zapewniając gładką i pozbawioną włosów skórę na długie tygodnie. Woski do depilacji występują najczęściej w trzech najbardziej popularnych odmianach, a każda z nich ma swoje indywidualne zalety. Oto krótki przegląd najpopularniejszych wosków do depilacji używanych do pozbywania się niechcianego owłosienia.

Wosk ciepły

Ten rodzaj miękkiego wosku zwykle występuje w pojemniku, który można ogrzewać w różny sposób, na przykład w kuchence mikrofalowej. Jednym z powodów, dla których ten rodzaj wosku jest tak popularny wśród osób, które chcą usunąć niechciane włosy, jest to, że ciepło połączone z miękką fakturą wosku znacznie ułatwia rozprowadzanie go równomiernie i cienko na całym ciele. Dodatkowo ciepło ma dodatkową zaletę otwierania porów na skórze, co ułatwia usuwanie włosów, a nawet czyni zabieg mniej bolesnym.


Wosk zimny

W przeciwieństwie do podgrzewanego miękkiego wosku, zimny miękki wosk jest umieszczany bezpośrednio na skórze, w miejscu które chce się poddać depilacji. Jest to bardzo wygodna opcja, jeśli nie ma się zbyt wiele czasu lub robi się to po raz pierwszy.

Gotowe paski z woskiem

Idealny sposób depilacji dla każdego, kto dopiero zaczyna woskowanie i nie jest pewien, jak zacząć. W tym przypadku nie trzeba martwić się nakładaniem zbyt dużej ilości wosku czy zastanawiać czy temperatura jest odpowiednia. Gotowe paski czynią depilację woskiem szybką i łatwą.

Oferta sprzedażowa: woski do depilacji tutaj