Trwałość, blask i sprężystość

Jeśli pragniemy zmienić kolor naszej czupryny, ale odstrasza nas wizja zniszczonych, spuszonych i rozdwajających się włosów, wcale nie musimy rezygnować z tego pomysłu. Rynek oferuje nam bezpieczne, naturalne farby które zostawią nasze włosy pełne blasku i odżywione.

Farba naturalna a chemiczna

W przeciwieństwie do farb chemicznych – odpowiednie dla włosów farby naturalne działają pielęgnująco, nie wysuszająco. Dzięki farbom tym możemy uzyskać bogatą paletę rudości, brązów oraz czerni w najróżniejszych tonacjach. W swoim składzie zawierają często witaminy czy wzmacniające rośliny, które zapewniają naszym włosom sprężystość i połysk. Naturalna farba do włosów z pewnością odżywi je i wzmocni, czego w przypadku chemicznej nie można powiedzieć – wpływa ona niszcząco na strukturę naszego włosa.

Trwałość

Pod względem trwałości naturalne farby mogą śmiało konkurować z chemicznymi z lekką przewagą – koloryzację włosów możemy śmiało powtórzyć, gdy tylko pojawi się odrost, bez obawy o stan naszych włosów. Jednak to, jak długo utrzyma się kolor zależy w dużej mierze od częstotliwości mycia włosów, indywidualnej struktury włosów oraz od kosmetyków, jakich używamy do ich codziennej pielęgnacji: odżywki, maski, wcierki.