5 najskuteczniejszych olejów, czyli kosmetyki naturalne

Obecnie w różnych dziedzinach życia stawia się na powrót do natury i odkrywanie jej na nowo. Dzięki temu można cieszyć się np. kosmetykami, których opracowania czerpie się z dorobku naukowego, a składników poszukuje wśród roślin.

Kosmetyki naturalne na bazie oleju
Oleje zawierają niezwykłe bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin. Działają wszechstronnie i najszybciej ze wszystkich dostępnych kosmetyków zapobiegają odwodnieniu skóry, jednocześnie nadając jej elastyczność. Są to przede wszystkim:

  1. Olej kokosowy – jest on prawdziwym hitem kosmetycznym. Bogaty jest w witaminy: B2, B6, C i E. Zawiera także: wapń, sód, potas,fosfor, magnez, żelazo, cynk i kwas foliowy. Olej kokosowy można stosować jako: olejek do włosów, środek do demakijażu, olejek do twarzy, ciała, rąk i stóp. Tak naprawdę może on zastąpić wiele kosmetyków. Do tego olej w czystej postaci bardzo dobrze się wchłania.
  2. Olej arganowy – ma przede wszystkim działanie antyseptyczne, ochronne i ujędrniające. Stosowany jest również w leczeniu chorób skóry.
  3. Olej jojoba – doskonale nawilża, natłuszcza i odżywia. Wzmacnia także cement międzykomórkowy.
  4. Olej makadamia – bardzo silnie regeneruje, odżywia i wygładza. Jest również naturalnym faktorem słonecznym (SPF 4).
  5. Olej słonecznikowy – regeneruje i działa przeciwrodnikowo.

Obawy o komfort stosowania olejów nie powinny się pojawiać, gdyż oleje w czystej postaci doskonale się wchłaniają.