Akcesoria do makijażu – skuteczna pielęgnacja i dezynfekcja

Dostępne na rynku akcesoria do makijażu są niezwykle użytecznym i bardzo pomocnym narzędziem pracy zarówno profesjonalnych makijażystek, jak i kobiet dopiero rozpoczynających przygodę z makijażem. Akcesoria pomagają w prawidłowym dozowaniu i aplikacji kosmetyku oraz jego dokładnym rozprowadzeniu na skórze twarzy. Aby dobrze spełniały swoją rolę muszą cechować się wysoką jakością i być starannie pielęgnowane.

Akcesoria do makijażu – prawidłowa pielęgnacja


Pielęgnacja akcesoriów wykorzystywanych podczas wykonywania makijażu jest istotna i wpływa nie tylko na zwiększenie ich trwałości, ale również chroni przed rozwojem patogenów chorobotwórczych na ich powierzchni. Z uwagi na fakt, że przedmioty te mają bezpośredni kontakt z delikatną skórą twarzy muszą być objęte specjalną uwagą. Należy wybierać zatem produkty wysokiej jakości, takie jak choćby zestaw pędzli Hakuro. Wyroby te pozostają przez długi czas w dobrej kondycji. Zestaw pędzli Hakuro powinien być jednak regularnie myty pod bieżącą wodą z użyciem odpowiednich preparatów myjących. Pędzle muszą być następnie dokładnie płukanie oraz suszone.

Akcesoria do makijażu – prawidłowa dezynfekcja


Akcesoria do makijażu wykorzystywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych powinny być prawidłowo dezynfekowane. Może to być wykonywane za pomocą preparatów, zawierających w swoim składzie wysokie stężenie alkoholu o działaniu odkażającym. Ponadto, w sprzedaży dostępne są produkty ułatwiające pielęgnację i dezynfekcję akcesoriów, na przykład maty z wypustkami wykonane z silikonu, preparaty myjące lub suszarki.