klasyczne lakiery do paznokci

Czy warto stosować zwykłe lakiery do paznokci?

Piękne, zadbane paznokcie są marzeniem większości pań. Pomimo dużej popularności stylizacji z wykorzystaniem lakierów hybrydowych, lakiery klasyczne wcale nie odeszły w zapomnienie. W dalszym ciągu są z powodzeniem stosowane do zdobienia paznokci. Dzięki prostocie użycia, można je stosować samodzielnie, we własnym domu. Jakie są największe zalety stosowania takich lakierów? Jakie wybierać i jak używać dla osiągnięcia najlepszych efektów?

Dlaczego warto wybierać zwykłe lakiery do paznokci?

Zwykle lakiery do paznokci (https://makear.pl/pl/menu/lakiery-klasyczne-771.html) znane są od dawna i w dalszym ciągu mają wiele zwolenniczek. Do ich najważniejszych zalet zaliczyć można fakt, że:

  • lakiery dostępne są w różnych kolorach i rodzajach – matowych, perłowych, fluorescencyjnych, z brokatem, ozdobami holograficznymi itp.,
  • koszt lakierów jest niewielki,
  • nie ma konieczności utwardzania z zastosowaniem lampy,
  • zmycie lakierowanej warstwy nie wymaga używania silnych środków – wystarcza zwykły zmywacz do paznokci i waciki.

Manicure z wykorzystaniem takich lakierów można wykonać samodzielnie w krótkim czasie, a stylizacje można bez problemu zmieniać nawet kilka razy w tygodniu, dopasowując kolor i styl paznokci do stroju lub nastroju.

Jak zwiększyć trwałość stylizacji paznokci?

Lakiery klasyczne nie są tak trwałe jak manicure hybrydowy, choć wiele zależy od jakości wybranego produktu. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe wykonanie stylizacji paznokci z użyciem zwykłych lakierów może zdecydowanie wydłużyć trwałość zdobień. Po pierwsze, warto zastosować specjalną bazę pod lakier. Na bazę nakłada się warstwę lakieru, a na nią produkt utrwalający i utwardzający – top coat.  Dodatkowo, w lakierze zatopić można ozdoby dostępne w większości dobrych drogerii. Dzięki nim uzyskać można niemal dowolny efekt – od klasycznego manicure francuskiego po ekstrawaganckie stylizacje holograficzne.

Zmycie lakieru możliwe jest dzięki potarciu płytki paznokcia wacikiem nasączonym w zmywaczu. Warto wybrać produkt wzbogacony witaminą E, bez acetonu. Dzięki temu paznokcie nie będą ulegać przesuszeniu ani osłabieniu.