oczy

Dlaczego warto regularnie stosować kremy pod oczy?

Pielęgnacja twarzy jest kluczowa w kontekście utrzymania jej zdrowego i młodego wyglądu mimo upływu lat. Skóra w okolicach oczu jest szczególnie wrażliwa zarówno na czynniki środowiskowe, jak i na utratę wody oraz elastyczności tkanek, co w konsekwencji prowadzi do powstania zmarszczek. Jak można opóźnić ten proces?

Odpowiednia pielęgnacja okolic oczu

oczy

Skóra w tym miejscu jest bardziej skłonna do podrażnień niż w innych częściach twarzy, dlatego najlepiej używać do jej oczyszczania delikatnych preparatów. W przypadku zmywania makijażu nie należy intensywnie pocierać skóry, gdyż może to spowodować zaczerwienienie i podrażnienie. Po tym etapie należy nałożyć odpowiedni krem pod oczy, aby zapewnić skórze regenerację i odżywienie.

Jakie kremy stosować wokół oczu?

Zarówno u młodych, jak i dojrzałych kobiet kremy pod oczy są bardzo ważne. Stosuje się je, aby:

  • nawilżyć i ukoić skórę,
  • rozjaśnić cienie
  • rozświetlić okolice oczu.

Preparat zawsze należy dobrać do swoich aktualnych potrzeb. W przypadku skóry dojrzałej najlepiej sprawdzi się krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Większość z nich ma jeszcze dodatkowe efekty, takie jak nawilżenie czy wygładzenie. W przypadku skóry skłonnej do alergii warto wybrać krem pod oczy na zmarszczki o jak najkrótszym składzie, aby ograniczyć ryzyko uczulenia do minimum.

O okolice oczu warto dbać przez całe życie. Początkowo stosowane preparaty nawilżające czy łagodzące warto w późniejszych latach zamienić na przeciwzmarszczkowy krem pod oczy. Dzięki temu skóra będzie zadbana, elastyczna i pozbawiona zmarszczek przez długie lata.