Dwa kroki do zdrowych i pięknych włosów

Dbanie o stan skóry, włosów i paznokci jest szczególnie widoczne u kobiet. To właśnie dla nich opracowywane są specjalne preparaty, umożliwiające utrzymanie organizmu w zdrowiu i pięknym wyglądzie. Co można zrobić, by efekty były jak najlepsze, pozostawiając włosy mocne i lśniące?

Po pierwsze – dieta

Pożywienie ubogie w substancje odżywcze, prędzej czy później da o sobie znać, powodując np. wypadanie włosów. Warto więc traktować dietę jako styl życia, a nie przykry obowiązek. Pozwoli to wypracować zdrowe nawyki, które będą regularnie dostarczać organizmowi potrzebne mikro i makroelementy. Odżywianie się w sposób, który eliminuje niektóre produkty spożywcze (np. nabiał, mięso, pieczywo) może zubożyć organizm – w takim przypadku należy rozważyć stosowanie suplementów diety, które wyrównają straty w organizmie (np. wieloskładnikowy preparat Vitabella).

Po drugie – odpowiednia stylizacja

W ciągu dnia włosy są narażone na wiele niszczących je czynników. Mocne szczotkowanie, codzienne suszenie, prostowanie, kręcenie, czy tworzenie różnorodnych stylizacji za pomocą lakierów, pianek i żeli – to wszystko bardzo obciąża włosy. W celu poprawy ich stanu – zmniejszenia łamliwości, suchości i wypadania – warto postarać się o zmianę sposobu pielęgnacji i stopniowo ograniczać np. stylizacje tworzone pod wpływem wysokich temperatur. Pozwoli to włosom odpocząć od chemikaliów.

Stosowanie zbilansowanej diety, Vitabelli, ograniczanie szkodliwych stylizacji – połączenie takich działań to dobra droga do pięknych i zdrowych włosów.