flexy gel elisium

Flexy gel elisium — jak go używać?

Innowacyjnym produktem do manicure, dzięki któremu można przedłużyć lub uzupełnić paznokcie, jest flexy gel elisium. Nowatorski pomysł stanowi połączenie technologii kosmetyku o konsystencji żelowej i akrylowej, co umożliwia otrzymanie efektu mocniejszych i twardszych paznokci. Jednak skoro nie jest to ani zwykły żel, ani akryl, rodzi się pytanie: jak powinna przebiegać prawidłowa aplikacja tego produktu?

Flexy gel elisium – przygotowanie paznokci

Aby przystąpić do zabiegu flexy gelem elisium, należy najpierw odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Pierwszy etap zabiegu polega na wypolerowaniu paznokcia specjalnym pilnikiem typu polerka (dwustronnym). Następnie, w celu zmatowienia i odtłuszczenia powierzchni paznokcia, wskazane jest zastosowanie innego produktu z rodziny kosmetyków elisium, płynu do paznokci Cleaner Proffesional. Kolejny krok przygotowawczy to aplikcja bazy Miracle Base Gel i utwardzenie jej w lampie UV przez okres 30 sekund.

Flexy gel elisium – aplikacja

Tak przygotowane paznokcie można zacząć przedłużać flexy gelem. Aplikuje się go za pomocą szpatułki, a żelowa konsystencja sprawia, że nie spływa na skórki i nie odkształca się w procesie stylizacji. Następnie modeluje się kształt paznokcia i utwardza go w lampie UV (również przez 30 sekund). Wysuszony paznokieć należy opiłować i przetrzeć Cleanerem Care And Amazing Shine.

Twarde i mocne paznokcie wystylizowane przy pomocy flexy gelu elisium można zmywać wyłącznie za pomocą frezarki. Watro mieć to na uwadze, zanim wpadnie się na pomysł użycia flexy gelu.