kolczyk w sutkach

Jak dbać o ranę po przekłuciu kolczyka w sutkach?

Piercing od wielu już lat jest sposobem na wyrażenie siebie i podkreślenie swojej indywidualności. Oczywiście na samym początku decydowaliśmy się jedynie na niewielkie przekłucia, jednak obecnie decydujemy się na coraz odważniejsze formy. Popularny stał się piercing sutka, na który decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak jak dbać o kolczyk w sutku?

Jak dbać o kolczyk w sutku?

Kolczyki w sutkach z całą pewnością są jedną z dość kontrowersyjnych form piercingu. Niemniej jednak piercing w sutku bije także rekordy popularności wśród pań i panów. Kolczyki w sutku są bez wątpienia jednym z boleśniejszych rodzajów przekłucia, dlatego też tak ważne jest to, byśmy o nie odpowiednio zadbali. Przede wszystkim warto pamiętać, że kolczyki do piercingu sutka dane nam podczas przekłucia muszą pozostać niezmienione przez co najmniej 4 -5 miesięcy. Dodatkowo ważna jest higiena i przemywanie sutków odpowiednimi preparatami wspomagającymi gojenie.

kolczyk w sutkach

Jak długo goi się przebicie sutka?

Piercing w sutku jest dość odważną formą przekłucia. Jednocześnie kolczyki w sutkach goją się dość długo, czego trzeba być świadomym. Zwykle wskazuje się na to, że do pełnego wygojenia piercing sutków potrzebuje od 3 do nawet i 6 miesięcy. Wszystko zależy również od tego jak na kolczyk w sutkach zareaguje nasze ciało. Często zdarza się, że przy odpowiedniej pielęgnacji i dbałości możemy wygoić ten rodzaj przekłucia w jak najkrótszym czasie. Pierwsza opuchlizna i tkliwość tuż po piercingu, zazwyczaj ustępują w przeciągu 3 – 5 dni.