pielęgnacja włosów

Jak dobrze zadbać o swoje włosy?

Włosy są niezwykle ważnym elementem wizerunku, zwłaszcza u kobiet. Ważniejsze przy tym jest ich zdrowie niż to, w jaką fryzurę są ułożone, jaki mają kolor, a nawet – jaka jest ich gęstość. Nawet gęste i grube włosy mogą nie wyglądać ładnie jeśli są zaniedbane i zniszczone, cienkie przyciągają zaś wzrok gdy są tak zdrowe, że pięknie błyszczą. Jak osiągnąć taki efekt?

Kosmetyki dobre i dobrze dobrane

Dobranie dobrych kosmetyków do włosów nie jest łatwe, zwłaszcza gdy ulega się reklamom. Zwykle szeroko reklamowane produkty służą jedynie do doraźnego upiększania włosów, co jednak w dłuższej perspektywie im szkodzi, gdyż wykorzystują głównie obklejające pasma i wysuszające silikony. Kiedy chce się nie tylko upiększyć swoje włosy poprzez ich – tak naprawdę sztuczne – wygładzenie i upiększenie, ale odżywić je i sprawić, by były takie same z siebie, trzeba sięgnąć po kosmetyki, które odżywią je realnie i zapewnią im regenerację czy inne efekty, jakich dane pasma potrzebują. W przypadku zniszczonych, łamliwych włosów mogą to być na przykład kosmetyki Kerastase Resistance, które cieszą się dużą popularnością, także wśród fryzjerów.

Oczywiście bardzo ważne jest też to, by nie używać produktów przypadkowych, ale dobrze dobrać je do swych potrzeb. Przykładowo, jeśli problemem jest ich puszenie się, co odbiera im estetyczny wygląd, można sięgnąć po kosmetyki wygładzające i typowo dyscyplinujące, jak np. maska czy szampon Kerastase Discipline. Kiedy zaś nie można obyć się bez suszarki czy prostownicy, ale obserwuje się, że taka stylizacja powoduje postępujące uszkadzanie włosów, można sięgnąć po cement odbudowujący Kerastase, który stosuje się razem z takimi urządzeniami.

Kluczowa systematyczność

Dobrego szamponu powinno się używać na co dzień – nieprawdą jest stwierdzenie, że kosmetyk ten nie ma większego znaczenia, gdyż pozostaje na głowie i włosach tylko krótki czas. Po każdym myciu należy też stosować odżywkę, a raz w tygodniu – maskę. Kosmetyki pielęgnacyjne stosowane tylko okazjonalnie na pewno nie zdziałają wiele, nawet gdy będą najlepsze.