Jak stworzyć perfekcyjną kreskę na powiece?

Jak stworzyć perfekcyjną kreskę na powiece? Na to pytanie szuka odpowiedzi mnóstwo kobiet każdego dnia. Idealny makijaż dla wielu pań jest ciągle tematem do rozmowy i motywacją, by szukać odpowiednich kosmetyków, które będą trwałe i niezawodne. Bezapelacyjnie warto wzbogacić swoją kosmetyczkę o dobry eyeliner z pędzelkiem. To ten produkt jest bowiem niezastąpiony do podkreślenia oka i stworzenia modnego od lat makijażu o nazwie „smokey eyes”. Jak wybrać eyeliner? 

Perfekcyjny make-up

Każda wizażystka ma swój własny styl nakładania cieni do powiek, konturówek i eyelinerów. W internecie nie brakuje również filmików oraz artykułów poświęconych temu, jak namalować idealną kreskę eyelinerem lub jak efektownie podkreślić oczy. Niezależnie od tego, czy jesteś stylistką, modelką czy amatorką w tworzeniu makijażu – powinno się używać dobrych, sprawdzonych produktów do oczu, które doskonale będą się trzymać nawet do kilkunastu godzin. Czasami jednak potrzeba wprawy w wykonaniu perfekcyjnego makijażu oczu. Dobry produkt może jednak to zadanie znacznie ułatwić. Artyści używają pędzli wodnych, aby nakładać grubą akwarelę na oczy, aby uzyskać dramatyczny efekt. Możesz również użyć ołówków, konturówek żelowych i płynnych, aby precyzyjnie nałożyć kreskę. Podkład w płynie jest znacznie łatwiejszy w użyciu, ponieważ można łatwo rysować precyzyjne linie. Łatwo jest stworzyć idealną kreskę z płynnym eyelinerem, ponieważ wysycha niezwykle szybko.

Jak wybrać eyeliner spośród tak bogatej oferty?

Nałożenie eyelinera tuż nad linię rzęs sprawia, że oczy są bardziej wyraziste, wypukłe i doskonale podkreślone. Idealnie narysowana linia może sprawić, że twoje oko będzie wyglądać na większe lub mniejsze. Aktorki i modelki używają różnych eyelinerów, aby stworzyć idealną kreskę bez zakłócania kompozycji oczu. Mogą również zmieniać kolor i intensywność cieni do powiek, aby nadać im określony wyraz. Trzeba pamiętać o tym, że oczy są najbardziej wyrazistą częścią twarzy, używanie odpowiednich produktów (w tym sprawdzonego eyelinera) z pewnością doda uroku, charakteru i wyrazu twarzy. 

Jaki makijaż jest najlepszy?

Eyeliner może być używany do tworzenia szerokiej gamy makijaży na twarzy. Najczęściej nakłada się go wzdłuż zewnętrznego kącika oka i górnej linii wodnej. Dzięki temu oczy wyglądają na większe i wyraziste,  ponieważ oddziela wewnętrzny kącik oka od górnej linii wodnej. Bywa tak, że panie nakładają również eyeliner wzdłuż dolnej linii rzęs jako bazę pod sztuczne rzęsy. Następnie nakładają kosmetyk wzdłuż tej dolnej linii rzęs, aby oko wyglądało na większe. Nałożenie ciemnej kredki lub płynu może również pomóc w uzyskaniu pożądanego kształtu oczu, jeśli jest prawidłowo nałożone. Eyeliner podkreśla oczy i nadaje im naturalny wygląd. Tak naprawdę nie trzeba grubej, mocno podkręconej kreski na powiece, by stworzyć mocny, charakterystyczny make-up. Tego typu stylizacja oczu z pewnością nie sprawdzi się na co dzień. Jednak na wieczorne imprezy tego typu makijaż jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę i wiele pań świetnie się czuje, gdy ich oczy, usta, policzki są mocno podkreślone przez odpowiednie, trwałe kosmetyki.