płyn do płukania jamy ustnej

Jak wybrać płyn do płukania jamy ustnej?

Szczotkowanie i nitkowanie zębów to najlepsze sposoby na uniknięcie problemów zdrowotnych jamy ustnej, takich jak zapalenie dziąseł. Jeśli dodasz do tego jeszcze płyn do płukania jamy ustnej, będziesz miał zapewniony sukces. Płyn do płukania ust jest skutecznym narzędziem w walce z próchnicą, zapaleniem dziąseł, a także w promowaniu zdrowych zębów i dziąseł. Dzięki regularnemu szczotkowaniu, nitkowaniu i stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej możesz zachować zdrowie i świeży zapach. Porozmawiaj ze swoim dentystą o znaczeniu płynu do płukania ust i znajdź strategię, która sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zastosowanie płynu do płukania ust

Wybór płynu do płukania jamy ustnej (duży wybór znajdziemy m.in. na https://www.aptekagalen.pl/plyny-do-plukania), który spełnia Twoje specyficzne potrzeby w zakresie zdrowia jamy ustnej, jest ważny. Poniżej przedstawiono kilka powszechnych problemów, z którymi ludzie się borykają, a które mogą być wspomagane przez stosowanie określonych płynów do płukania ust:

  • nieświeży oddech

Powierzchnia języka może zatrzymywać bakterie, które powodują nieświeży oddech, czyli halitozę. Może to być trudne do zniesienia, a nawet powodować niepokój społeczny. Płyny do płukania ust mają zdolność do maskowania nieświeżego oddechu, ale nie mogą wyleczyć źródła problemu. Jeśli objawy utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza.

  • suchość w ustach

Suchość w ustach może być spowodowana stanem zdrowia, wyborem stylu życia lub oddychaniem z otwartymi ustami. Istnieją płyny do płukania ust przeznaczone dla osób, które cierpią z powodu suchości w ustach. Aby złagodzić objawy suchości w ustach, najlepiej stosować płyny zawierające ksylitol. Zaleca się również stosowanie produktów, które nie zawierają alkoholu. Podobnie jak w przypadku nieświeżego oddechu, w przypadku utrzymywania się objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

  • płytka nazębna lub problemy z dziąsłami

Płyn do płukania ust może pomóc w zapobieganiu problemom stomatologicznym, jeśli jest stosowany w połączeniu z codziennym szczotkowaniem i nitkowaniem zębów. Choroba dziąseł jest jedną z głównych przyczyn utraty zębów u dorosłych i zaczyna się od podrażnienia, obrzęku i zaczerwienienia dziąseł.