rozstępy

Jaką maść na rozstępy wybrać?

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić skuteczną maść na rozstępy powinny w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na działanie tego preparatu. Porządna maść powinna nie tylko nawilżać, ale również natłuszczać skórę. Najlepiej postawić na produkty, które dodatkowo łagodzą podrażnienia.

O czym należy pamiętać?

maść na rozstępyKosmetyki na rozstępy należy idealnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Inaczej działa maść, która zapobiega pojawieniu się rozstępów, a inaczej działa maść, która z kolei ma za zadanie zlikwidować powstałe już zmiany na ciele. Na półkach sklepowych można znaleźć oczywiście takie preparaty, które doskonale sprawdzą się w obu przypadkach. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za takimi produktami, które doskonale napinają skórę.

Jakie preparaty wybrać?

Osoby, które nie mają zielonego pojęcia, jaką maść na rozstępy wybrać, powinny jak najszybciej zapisać się do doświadczonego dermatologa, który pomoże wybrać najlepszy preparat. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się maści, które oparte są na dużej ilości mocznika. Niestety preparaty tego typu wykonywane są zazwyczaj na zamówienie. Pamiętać należy również i o tym, że bardzo trudno jest usunąć rozstępy, które istnieją od wielu lat. W takiej sytuacji zamiast specjalnych maści warto poważnie zastanowić się nad zabiegiem laserowym, który przynosi naprawdę satysfakcjonujące efekty.