szczotka do masażu ciała metodą na sucho

Jakie korzyści przynosi masaż ciała na sucho?

Masaż to jeden z podstawowych zabiegów, który zapewnia skórze nie tylko piękny wygląd, ale także prawidłowe funkcjonowanie. Nie zawsze musi być wykonywany w gabinecie kosmetycznym, z powodzeniem można zastąpić do masażem na sucho wykonywanym w domu.

Jak działa masaż na sucho?

Do wykonania masażu na sucho potrzebna jest specjalna szczotka do ciała, poza tym nie są potrzebne żadne kosmetyki. Najlepsze efekty przynosi masaż wykonywany rano i wieczorem przed kąpielą, ale można przeprowadzać go tylko raz dziennie, na efekty trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Metoda masażu na sucho wywodzi się z Dalekiego Wschodu, ale dzięki efektom zyskała popularność także w Europie. Masaż ciała na sucho:

– usuwa zrogowaciały naskórek,

– pobudza krążenie,

– zmniejsza cellulit,

– zwiększa napięcie mięśni,

– zmniejsza obrzęki,

– usuwa toksyny,

– nawilża skórę.

W efekcie skóra staje się gładka, jędrna oraz nabiera kolorytu, po prostu młodnieje.

Jak przeprowadzić masaż na sucho?

Szczotka do masażu na sucho musi być wykonana z naturalnych włókien agawy (szczotka twarda) lub naturalnego włosia końskiego, ewentualnie z dzika (szczotka miękka). Pierwszych kilka masaży warto przeprowadzić szczotką miękką, by skóra stopniowo mogła przyzwyczaić się do masażu. Później ta szczotka będzie służyć do masażu delikatnych części ciała, takich jak dekolt, szyja czy biust.

Twarda szczotka do masażu służy do masowania pozostałych partii ciała. Wykonywanie masażu zawsze należy zaczynać od dolnych partii ciała. Masaż należy wykonywać prostymi ruchami do góry w kierunku serca. Tylko brzuch należy masować ruchami kolistymi. Podczas masażu należy zwracać uwagę na stopień nacisku szczotki. Nie powinien być on zbyt silny, skóra nie powinna się zaczerwienić.

Jak dbać o szczotkę do masażu na sucho?

Nie jest to trudne i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy raz w tygodniu wymyć szczotkę w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła lub delikatnego detergentu. Należy suszyć ją w temperaturze pokojowej. Włosie powinno być skierowane ku górze.