lek na poprawe nastroju

Lek na poprawę nastroju – stosowanie

Depresja to choroba naszych czasów, jeśli od dłuższego czasu zmagamy się z wymienionymi poniżej objawami warto odwiedzić specjalistę. Odczuwanie nieokreślonego lęku, bezsenność, ataki paniki, znaczne obniżenie nastroju a w konsekwencji trudności w codziennym funkcjonowaniu to główne objawy tej podstępnej i trudnej w leczeniu choroby. W zaawansowanych przypadkach poza konsultacjami psychiatrycznymi i farmakoterapią niezbędna może okazać się hospitalizacja. Nieleczona depresja może prowadzić do śmierci.

Kiedy stosować leki na poprawę nastroju

Jednakowoż obniżony nastrój nie zawsze zwiastuje chorobę. Problemy rodzinne, stres w pracy, kłopoty finansowe to wszystko negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Życie w ciągłym biegu i przemęczenie sprawiają, że coraz trudniej nam zachować dobry nastrój. Dodatkowo brak słońca i odpoczynku potęguje tylko negatywne odczucia. Na początek warto więc suplementować Witaminę D, ponieważ jej niedobór może objawiać się obniżonym nastrojem. Zanim jednak zaczniemy suplementację, zróbmy badania krwi, aby określić poziom tej witaminy w organizmie. Wiele leków na bazie ziół również może polepszyć nasze samopoczucie, poprzez wyciszenie i uspokojenie skołatanych nerwów. Najbardziej popularne z nich to:

  • Positivum
  • Depresanum
  • Deprinum

Dostaniemy je w aptekagalen.pl bez recepty. Pamiętajmy, że pomogą one w łagodnych i umiarkowanych stanach pogorszonego nastroju

lek na poprawe nastroju

Zioła na dobry nastrój

Warto poszukać pomocy w naturalnych produktach. Oto kilka ziół, które wspomogą nas w walce o lepsze samopoczucie. Jedną z takich roślin jest dziurawiec, który wykazuje działanie antydepresyjne. Pamiętajmy jednak, że swój potencjał wykazuje w formie wyciągu olejowego lub alkoholowego, nie herbaty do picia. Obniża również działanie tabletek antykoncepcyjnych, o czym trzeba pamiętać. Również szafran ma właściwości polepszające nastrój. Często ze złym samopoczuciem idzie w parze bezsenność, dlatego warto korzystać z zalet jasnoty białej czy lipy. Natomiast kozłek lekarski i melisa poza działaniem uspokajającym zmniejszą również stany lękowe.