Na co zwrócić uwagę wybierając nowy kominek zapachowy?

Na rynku dostępnych jest bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują eleganckie kominki zapachowe. To właśnie ogromna różnorodność sprawia, że wybranie najlepszego modelu jest bardzo trudnym zadaniem.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość misy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Większe misy przypalają się zdecydowanie mniej, dlatego też są lepszym wyborem. Ogromną rolę odgrywa również odległość misy od świeczki. Jeżeli korzysta się głównie z olejków do aromaterapii, to niestety moda może bardzo szybko wyparować, a co najgorsze olej może przypalić kominek. Pamiętać należy także i o tym, że poszczególne zapachy mieszają się ze sobą, dlatego też trudniej będzie domyć kominek zapachowy. 

Na jaki materiał postawić?

W chwili obecnej najczęściej można spotkać kominki zapachowe pokryte emalią. Niestety materiał ten wyraźnie czuć podczas palenia. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą proste kominki zapachowy wykonany z eleganckiego szkła. Pod uwagę należy wziąć również wygląd oraz kształt samego kominka. Godne polecenia są większe kominki. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wybranie porządnego kominka to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiednie olejki zapachowe. Godne polecenia są przede wszystkim eteryczne olejki roślinne. Jeżeli chodzi o same walory zapachowe, to oferta jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku ulubionych zapachów, dzięki czemu będzie można wybrać ten najlepszy.