naturalne odżywki do włosów

Naturalne odżywki do włosów – dlaczego warto?

Naturalne odżywki do włosów mają wiele zalet. Choć niektórzy zauważają dużo lepsze efekty po wypełnionych sztucznymi składnikami produktach, warto wiedzieć, że w ich przypadku efekt jest chwilowy – a po czasie może sprawić skórze głowy więcej szkód niż pożytku. W porównaniu z nimi naturalne rozwiązania są przede wszystkim skuteczne i bezpieczne nawet dla skóry głowy, która na co dzień mierzy się z wieloma problemami. Jak to możliwe? Oto odpowiedź!

Naturalne odżywki do włosów, dlaczego są najlepsze?

Naturalne odżywki do włosów to bezpieczeństwo i pewność skuteczności nawet w przypadku najbardziej problematycznej głowy, która ma skłonność do wysypek, łupieżu czy innych nieprzyjemności. Powodem tego jest to, że preparaty naturalne pozbawione są silnych substancji, które mogą szkodzić, np. alkoholu etylowego, silikonów, sztucznych barwników czy substancji zapachowych. Nie oznacza to, że składniki te zawsze szkodzą głowie – wręcz przeciwnie, wiele z nich ma wiele zalet dla włosów, jednak silniejsze odżywki powinny stanowić jedynie niewielki procent codziennej pielęgnacji.

Naturalna pielęgnacja. Warto zacząć od PEH

Jak więc zaplanować naturalną pielęgnację? Jakie naturalne odżywki do włosów będą najlepsze? Odpowiedź na to pytanie uspokoi wiele osób, które obawiają się, że muszą bardzo długo testować rozwiązania, by znaleźć dopasowaną pielęgnację. Choć wybór odpowiedniej firmy może trochę zająć, dlatego warto testować naturalne rozwiązania, by szukać tego najlepiej dostosowanego do swoich potrzeb, standardowa pielęgnacja zawsze wygląda tak samo i polega na utrzymaniu równowagi PEH. Co kryje się za tym skrótem? Trzy różne odżywki, które warto mieć w swojej kosmetyczce!

  • P jak proteiny – łączą się z keratyną we włosach, mają działanie nawilżające. Odpowiadają za dobrą kondycję włosa, przyśpieszają porost, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu i wpływają na sprężystość!
  • E jak emolienty – zmiękczają włosy i chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Humektanty – nawilżają włosy oraz regulują poziom uwodnienia naskórka.

Utrzymywanie równowagi PEH daje stały efekt, co w porównaniu ze stosowaniem sztucznych odżywek, które zapewniają piękne włosy tylko na chwilę, jest ogromnym plusem!

Odżywki do włosów a włosy farbowane. Czy warto?

Niektórzy nie są pewni, czy farbując włosy, mogą stosować naturalne odżywki do włosów. Jest to wręcz wskazane! To dlatego, że farby często mają w sobie chemikalia, które choć na pierwszy rzut oka dają piękny efekt, po czasie powodują uszkodzenie włosów i pękanie. Dlatego warto korzystać z naturalnych odżywek, które zapewnią włosom odpowiednie wsparcie.

Czy warto kupować naturalne odżywki do włosów w zestawach?

W internetowych sklepach znaleźć można nie tylko pojedyncze odżywki, ale też całe zestawy odżywek. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeśli w przypadku danego włosa sprawdzi się np. odżywka emolientowa, to humektanty i proteiny z tej samej firmy wypadną równie dobrze. W takim przypadku warto przetestować cały zestaw i cieszyć się ogromnymi zaletami, jakie niesie za sobą stosowanie naturalnych kosmetyków do włosów!