Nietrzymanie moczu – jakie wybrać wkładki?

Nietrzymanie moczu kiedyś było tematem tabu, o którym kobiety rozmawiały ściszonym głosem. Dziś, o problemie tym mówi się głośno i otwarcie. Bardzo dobrze, bo nietrzymanie moczu nie jest powodem do wstydu, a na rynku dostępnych jest wiele środków, które pomagają radzić sobie z tą kłopotliwą przypadłością. Jednym z nich są wkładki Tena Lady.

Nietrzymanie moczu – powody, symptomy, środki zaradcze

Nietrzymanie moczu to powszechna dysfunkcja układu moczowego, która polega na utracie kontroli nad pęcherzem. W praktyce objawia się niekontrolowanym oddawaniem niewielkich ilości moczu w trakcie kaszlu, kichania, śmiechu, ćwiczeń fizycznych, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów lub wtedy, gdy pęcherz jest pełny. Zazwyczaj nietrzymanie moczu pojawia się wraz z wiekiem i jest jednym z efektów starzenia się organizmu.

Mięśnie podtrzymujące pęcherz są słabsze, dlatego coraz trudniej jest zapanować nad zwieraczem cewki moczowej. Zmiany w ciele związane z wiekiem to najczęściej występująca przyczyna nietrzymania moczu, niemniej warto skonsultować się z lekarzem w sytuacji wystąpienia mimowolnego oddawania moczu, żeby wykluczyć inne, możliwe powody tej dysfunkcji.

Rodzaje podpasek Tena Lady

Problemy z kontrolą pęcherza są krępujące. Najprostszym sposobem na zminimalizowanie uciążliwości związanych z nietrzymaniem moczu jest stosowanie specjalistycznych wkładek higienicznych Tena Lady. Podpaski wchłaniają mocz, a dzięki temu zapewniają suchość, czystość i świeżość. Wkładki Tena Lady są dostosowane do stopnia nietrzymania moczu. Różnią się też rozmiarem. Dzięki temu można wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do siebie.

W przypadku lekkiego i kropelkowego nietrzymania moczu dobrze sprawdzą się dyskretne wkładki Tena Lady Slim, a w sytuacji od lekkiego do średniego – Tena Lady Normal. Dla cięższych stopni nietrzymania moczu zaprojektowane zostały serie Tena Lady Maxi, Tena Lady Extra oraz Tena Lady Super. Do najchętniej kupowanych i najbardziej lubianych wkładek należą podpaski Tena Lady Normal. To pierwszy wybór kobiet, które doświadczają skutków nietrzymania moczu. Dużą popularnością cieszy się też chłonna bielizna z serii Tena Lady Pants.

Tena Lady – wkładki, które poprawiają jakość życia

Nietrzymanie moczu sprawia, że kobiety wycofują się, rezygnują z kontaktów społecznych i ograniczają wychodzenie z domu. Dlatego podpaski Tena Lady nie tylko zabezpieczają przed kłopotliwymi skutkami nietrzymania moczu, ale też pozwalają kobietom żyć bez ograniczeń, a tym samym poprawiają komfort ich funkcjonowania na co dzień. Nie tylko w ciągu dnia, także w nocy. Przykładem są wkładki Tena Lady Maxi Night, które zostały tak zaprojektowane, żeby zapewniać ochronę nocą. W czasie snu dobrze sprawdzą się też podpaski o zwiększonej chłonności i większych wymiarach np. podpaski Tena Lady Extra lub podpaski Tena Lady Maxi.