lampy do hybryd

Wszystko na temat lamp do hybryd

Lampy do hybryd, znane również jako lampy UV lub LED, są niezbędnym narzędziem w manicure hybrydowym. Służą do utwardzania lakierów hybrydowych, a to pozwala na uzyskanie trwałego i błyszczącego efektu na paznokciach. Przy używaniu tych lamp bardzo ważne jest, aby ściśle stosować się do instrukcji producenta i do stosowania odpowiedniego czasu utwardzania, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Rodzaje lamp hybrydowych

Lampy do hybryd można podzielić na dwa różne rodzaje. Są to:

  • lampy UV, które wykorzystują światło ultrafioletowe do utwardzania lakierów hybrydowych, a cały proces trwa od dwóch do czterech minut. Tego typu lampy zużywają dużo energii, ale są bardzo popularne ze względu na swoją skuteczność.
  • lampy do hybryd LED, do utwardzania hybryd używają światła diodowego. Proces ten jest znacznie szybszy niż w przypadku lamp UV, trwa zwykle od trzydziestu sekund do dwóch minut. Lampy tego typu są energooszczędne, a efekty utwardzania bardzo trwałe, dlatego można je spotkać coraz częściej w dobrych gabinetach manicure.

Czym kierować się przy wyborze lampy do hybryd?

Wybierając lampy do hybryd należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość jej wykonania i na renomę producenta. Wprawdzie urządzenia wysokiej jakości mogą kosztować więcej, ale są one bardziej niezawodne i trwałe. Na skuteczność utwardzania lakieru hybrydowego duży wpływ ma moc światła, a im ona jest wyższa, tym efekty są lepsze. Warto wybrać takie lampy do hybrydy, których moc waha się pomiędzy 36W a 48W jak np. ta od MAKEAR. Wiele nowoczesnych urządzeń ma wbudowany timer, który automatycznie wyłącza lampę po upływie zalecanego czasu utwardzania. To ułatwia utrzymanie odpowiedniego czasu zabiegu. Niektóre lampy LED wyposażone są w czujniki ruchu, które uruchamiają się automatycznie, gdy włoży się dłonie pod lampę. Jest to duże ułatwienie i oszczędność energii. Lampy do hybryd należy regularnie czyścić, zwłaszcza ich górną część, aby zapobiec nagromadzeniu się pozostałości lakieru na soczewce, który może źle wpływać na jakość utwardzania.