Wszystko o bronzerach

Bronzery to kosmetyki, które stały się jednym z ulubionych kosmetyków kobiet na całym świecie. Już niemal każda z nich stosuje bronzer na co dzień, a nie tylko na specjalne okazje. Bronzer to kosmetyk, który potrafi zmieniać kształt każdej twarzy, a także wydobywać z niej to co najlepsze. Dzięki bronzerowi podkreślić można naturalną urodę, uzyskać efekt wyszczuplający, albo lekkiej opalenizny. Jest najlepszy do modelowania, a odpowiednio nałożony może zwęzić nos i go wysmuklić, wyostrzyć albo złagodzić rysy twarzy.

Zadania bronzera

Pierwotnym przeznaczeniem bronzera jest konturowanie i modelowanie twarzy. Obecnie służy także do tuszowania różnych mankamentów estetycznych i to na całym ciele. Profesjonalne makijażystki za pomocą bronzera potrafią uzyskać efekt większego i pełniejszego biustu, wyszczuplić nogi i łydki.

W zależności od konsystencji bronzera nakładać można go za pomocą palców, pędzla albo gąbeczki.

Jak używać bronzera?

Bronzer to dopełnienie makijażu, kosmetykiem, który nakłada się na sam koniec, kiedy puder, podkład i korektor są już nałożone. Bronzery występują w postaci płynnej, żelowej lub kremu, albo w postaci pudru. Jak wybrać bronzer odpowiedni? Przy wyborze należy kierować się głównie rodzajem cery. Dla cery suchej idealny będzie bronzer płynny, do cery mieszanej i normalnej bronzer płynny, natomiast cery problematyczne, trądzikowe wymagają zastosowania bronzera w żelu.

Osoby, które zaczynają dopiero swoją przygodę z bronzerem powinny sięgnąć po bronzer w pudrze.

Jak wybrać bronzer pod względem odcienia?

W zależności od tego czy dobrze dopasuje się odcień bronzera efekt końcowy może przerażać, albo zachwycać. Aby wybrać idealny odcień dla siebie, należy określić swój typ urody. Dla pań, które są typem ciepłym, polecane są bronzery z odcieniem złotym, brązowym, brzoskwiniowym. Natomiast panie, które mają typ urody chłodny, powinny używać bronzerów w odcieniu delikatnego brązu z odcieniami szarego.

Jakie najczęściej popełnia się błędy przy nakładaniu bronzera?

Do najczęstszych błędów przy nakładaniu bronzerów jest niewłaściwe dobranie jego odcienia. Kosmetyk ten nie powinien być ani za pomarańczowy, ani za bardzo błyszczący. Nie wolno go także używać w nadmiarze, ponieważ uzyska się efekt odmienny od zamierzonego.

Bronzer inaczej można nazwać pudrem brązującym i stanowi podstawę nowoczesnego makijażu.

Obecnie na rynku każda większa firma z branży kosmetycznej produkuje także bronzery. To jaki wybierze klientka zależy od jej osobistych preferencji i od stanu portfela. w dobry bronzer warto zainwestować, ponieważ jest to inwestycja długo terminowa. W razie wątpliwości co do właściwego odcienia warto zasięgnąć informacji u zaprzyjaźnionej kosmetyczki. Kosmetyk ten można kupić w sklepie stacjonarnym, albo zamówić poprzez internet.

Bronzer może być też doskonałym pomysłem na prezent dla każdej nowoczesnej kobiety. Kosmetyk z dobrej firmy na pewno sprawi radość i pozwoli cieszyć się ładnym, profesjonalnym makijażem przez cały, długi dzień w pracy.