akcesoria do paznokci

Akcesoria do paznokci a wykonywanie skomplikowanych manicure

Obecnie bardzo popularne są style manicure wykonywane w wyjątkowo skomplikowany sposób – „blendowanie” kolorów ze sobą, odbijanie na paznokciach tzw. pieczątek lub wykonywanie manicure metodą wodną. Aby mieć pewność co do jakości wykonanych wzorów warto sięgnąć po profesjonalne akcesoria do paznokci, które znacząco ułatwiają proces wykonywania manicure.

Naklejki do paznokci

Naklejki to najpopularniejsze akcesoria do paznokci. Można je spotkać w postaci gotowych wzorów lub prostych pasków, układających się w wymyślne wzory, z których pomocą można wykonać ciekawy manicure. Wystarczy przykleić je do paznokcia, nałożyć na niego warstwę lakieru, a później oderwać naklejkę kiedy lakier jest jeszcze mokry. Korzystanie z tego typu naklejek najczęściej wymaga zabezpieczenia skórek, tak aby wzór był schludny i równy.

Pieczątki i gąbeczki do blendowania

Niektóre przybory do paznokci wymagają nieco większych umiejętności, aby osiągnąć zadowalający efekt. Akcesoria do manicure mogą być różne i jednymi z nich są zestawy do „stampowania”, co można przetłumaczyć na wykonywanie pieczątek. Są to najczęściej metalowe panele z wgłębieniami, na które nakłada się lakier i gumowe gąbeczki, które umożliwiają przeniesienie wzoru na paznokieć. A skoro o gumeczkach już mowa, w wielu sklepach z przyborami do paznokci można znaleźć specjalne, elastyczne gąbeczki, które umożliwiają wykonywanie manicure opartego na kilku zlanych ze sobą kolorach.