bazy kauczukowe

Baza kauczukowa do paznokci

Baza kauczukowa coraz częściej świeci triumfy na rynku kosmetyków do stylizacji paznokci. Jest to, jak sama nazwa wskazuje baza, wykorzystywana do manicure 'u hybrydowego. Zastosowanie samego lakieru nie pozwoli na stworzenie trwałej stylizacji, dlatego stosowane są różnego rodzaju preparaty umożliwiające przedłużenie trwałości i ukształtowanie paznokcia. Bazy kauczukowe zyskały duże grono zwolenniczek ze względu na takie właściwości.

Charakterystyka bazy kauczukowej

Baza kauczukowa do paznokci jest świetną propozycją nawet dla początkujących, ponieważ w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań jej konsystencja jest gęsta, co daje czas na wypracowanie odpowiedniego kształtu paznokcia. Cechą zaskakującą jest również fakt, że po zastygnięciu jest nadal elastyczna i sprężysta, co chroni paznokcie przez złamaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Przy aplikacji cechuje się także samo poziomowaniem, co zapewnia gładą powierzchnie paznokcia. Bazy kauczukowe charakteryzują się dobrą przyczepnością do naturalnej płytki, dzięki temu trwałość manicure 'u jest przedłużona i nie powstają pęcherzyki powierza.

Stosowanie bazy kauczukowej

Krótki instruktaż jak nakładać bazę kauczukową.

baza do paznokci kauczukowa
  1. Przygotowanie naturalnej płytki paznokcia. Dobranie kształtu, usunięcie skórek i zmatowienie pilnikiem wierzchniej warstwy (gradacja 180).
  2. Wyczyszczenie paznokcia bezpyłowym wacikiem nasączonym odtłuszczaczem.
  3. Nałożenie dwóch cienkich warstw bazy kauczukowej i po każdej aplikacji utrwalenie w lampie UV/LED. 
  4. Zastosowanie wybranego lakieru hybrydowego i utrwalenie go w lampie UV/LED.
  5. Nałożenie top 'u hybrydowego na lakier i utwardzenie w lampie UV/LED.
  6. Usunięcie warstwy depresyjnej cleanerem.
  7. Nałożenie preparatu pielęgnacyjnego na skórki.

Podsumowanie

Baza kauczukowa jest produktem idealnym dla problematycznej płytki paznokcia. Stosowana na kruche i łamliwe paznokcie pozwoli na uzyskanie gładkiej struktury i trwałości manicure’u. Polecana także dla osób początkujących, ze względu na łatwość aplikacji. Produkt posiada wiele zalet w porównaniu do klasycznej bazy.