peeling enzymatyczny do skóry głowy

Jaki peeling na skórę głowy wybrać?

Pielęgnacja włosów i skóry głowy jest bardzo ważna. Właśnie dlatego dobrze jest robić peelingi i masować głowę, aby pobudzać cebulki. Utrzymanie czystości skóry głowy i zdrowia włosów to kwestia nie tylko estetyczna. Dobry peeling pomoże skutecznie zadbać o włosy. 

Kiedy warto zrobić peeling skóry głowy

Zdarza się, że czujemy ból cebulek włosów. Ciasne upinanie jest wtedy niewskazane, rozpuszczenie będzie najlepsze. Peeling enzymatyczny do skóry głowy to świetny pomysł jeśli potrzebujesz konkretnego zabiegu, który przyniesie skuteczność. Peeling skóry głowy pozwoli ją dobrze oczyścić. Skóra będzie dobrze wchłaniała składniki odżywcze zawarte w szamponach i odżywkach. Włosy stanowią barierę dla skóry przed czynnikami zewnętrznymi, ale chcemy, żeby były piękne i zdrowe. Jeśli nie chcesz eksperymentować z domowymi metodami, peeling do skóry głowy można wykonać u kosmetyczki. Zabieg jest przyjazny i szybko poczujemy przyjemną ulgę. 

Peeling na skórę głowy:

  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • wzmocni włosy prawidłowo jej nawilżając.
  • pobudza krążenie, dotlenia i odżywia cebulki, co korzystnie wpłynie na porost włosów

Poprawa kondycji włosów

peeling enzymatyczny do skóry głowy

W zależności od tego, jaki preparat mamy, można nałożyć go na suche lub mokre włosy, potem trzeba wykonać masaż głowy. Efekt można poczuć niemal natychmiast. Możemy też przygotować peeling domowym sposobem.  Do szamponu wystarczy dodać cukru i trochę olejku eterycznego. Warto użyć żelu aloesowego, który ma bardzo uniwersalne działanie. Taki preparat nakładamy na włosy i masujemy skórę. Część kobiet robi peeling z wykorzystaniem soli. Dodanie jej do szamponu daje świetne efekty. Sprawdza się również kawa, ponieważ zawiera kofeinę, która świetnie ujędrnia. Fusy z kawy można wykorzystać na skórę głowy. Kofeina stymuluje cebulki włosów, pobudzając je do wzrostu, co minimalizuje ich wypadanie.