Brzytwa do golenia – jak wybrać idealną?

Golenie za pomocą brzytwy przeżywa w ostatnim czasie swój renesans. Coraz więcej mężczyzn postanawia powrócić do znanego od wieków sposobu golenia, pomimo istnienia na rynku zaawansowanych technologicznie różnych możliwości.

Brzytwa do golenia – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na klasę produktu, ponieważ to ona w znacznej mierze będzie decydować zarówno o komforcie golenia, jak i na stan samej brzytwy. Nie warto decydować się na najtańsze produkty, ponieważ potrafią one zniechęcić do używania brzytwy, zamiast do tego zachęcić.
Ponadto trzeba zdać sobie sprawę z tego, że brzytwy do golenia mają swoje rozmiary, Różnią się one od siebie szerokością, która podawana jest w calach, wklęsłością, a także rodzajem czubka (francuski, kwadratowy, fryzjerski, hiszpański).

Jak brzytwa na początek?

Dla początkującego brzytwiarza najlepsza będzie brzytwa do golenia o szerokości 5/8 lub 6/8 cala z okrągłym czubkiem. Kwestie ogona, szyjki, stabilizatora okładziny są drugorzędne – najważniejsza jest zawsze szerokość oraz rodzaj noska.
Ponadto należy pamiętać również o tym, że każdą brzytwę trzeba regularnie ostrzyć – albo za pomocą specjalnych kamieni, albo za pomocą skórzanego paska.