Domowa pomada do włosów

Pomady do włosów używają przede wszystkim mężczyźni. Nie jest to żadna nowość na rynku, pomady używane były już wieki temu, żaden elegancki mężczyzna w ówczesnych czasach nie wystąpił na uroczystym obiedzie czy poważnym spotkaniu towarzyskim w rozczochranej fryzurze. Pomady produkowane były z tłuszczu zwierzęcego z dodatkiem olejków zapachowych.
Obecna produkcja opiera się na zupełnie innych składnikach, a mianowicie wosku, tłuszczu roślinnego, olejku zapachowego i dodatku wody.

Produkcja pomady do włosów

Pomady do włosów produkowane są w zakładach kosmetycznych, laboratoriach chemicznych, ale również można spróbować wykonać ją samodzielnie. Mając odpowiednie składniki, domowa pomada do włosów, będzie na pewno znakomitą niespodzianką dla ukochanego mężczyzny.
Produkcja pomady do włosów, polega za zmieszaniu w odpowiednich proporcjach wszystkich potrzebnych składników oraz ich dokładnego roztarcia na gładką, lśniącą i dość gęstą masę. Nie należy przesadzać z żadnym z surowców ponieważ użycie większej ilości jakiegoś składnika, może spowodować niespójność masy, lub zbyt intensywny zapach. Polecane zapachy do aromatyzowania pomady do włosów to lawenda, mięta, tymianek lub jakiś ulubiony zapach korzenny.

Gotowy specyfik należy przełożyć do czystego słoiczka. W momencie stylizacji włosów i utrwalania ich za pomocą pomady, należy malutką ilość, wielkości ziarna grochu, nabrać na dłoń, rozetrzeć i za pomocą szybkich ruchów ułożyć fryzurę.
Taka domowa pomada nada włosom przyjemny połysk i miły zapach.