akcesoria do paznokci - cleaner

Cleaner do paznokci dla pięknych i trwałych paznokci

Manicure hybrydowy, żelowy i akrylowy stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego, bowiem dzięki krótkiemu zabiegowi można zyskać piękny i trwały manicure. Wykonanie tego typu zdobień paznokci nie może odbyć się bez użycia cleanera, który ma za zadanie odtłuścić i odpowiednio przygotować paznokcie do wykonania manicure.

Cleaner i jego stosowanie

Odtłuszczacz do paznokci / cleaner jest niezbędny podczas manicure hybrydowego, zdobienia paznokci akrylowych i żelowych. Dzięki jego użyciu manicure zyskuje najwyższą jakość, a jego trwałość jest na najlepszym poziomie. Istnieje kilka typów tego produktu:

Soft Cleaner – wykonany na bazie alkoholu izopropylowego, o delikatniejszym niż inne odtłuszczacze działaniu. Odpowiedni dla osób, których paznokcie są osłabione.

Hard Cleaner – tego typu cleanery do paznokci również bazują na alkoholu izopropylowym, są jednak bardziej intensywne niż wersja soft. To dobre rozwiązanie dla osób, których paznokcie są odżywione i silne.

Vitamin Cleaner – ten cleaner do paznokci poza alkoholem izopropylowym, zawiera także retinol, witaminy i wapno. Poza skutecznym odtłuszczeniem plytki, zadba także o odżwienie paznokci.

Jak prawidłowo stosować odtłuszczacz do paznokci?

Najpierw należy odsunąć albo usunąć skórki. Płytkę paznokcia należy zmatowić poprzez użycie bloczka, następnie można nadać paznokciom pożądany kształt, używając do tego pilnika, Kolejnym krokiem jest nałożenie na wacik bezpyłowy odtłuszczacza do paznokci, a następnie przemycie ich preparatem. Kolejne kroki to zastosowanie i utwardzenie primera, a następnie malowanie i utwardzanie koloru paznokci. Jednym z ostatnich kroków jest nałożenie topu i utwardzenie, również po tej czynności należy przemyć paznokcie cleanerem.

Który cleaner wybrać?

Rodzaj zastosowanego odtłuszczacza do paznokci, zależy głównie od stanu płytki i jej potrzeb. Jeśli paznokcie są osłabione, należy wybrać najłagodniejszą wersję cleanera albo tą witaminową. Mocne i odżywione paznokcie dobrze zniosą działanie odtłuszczacza Hard, który jest niezwykle skuteczny i dobrze nabłyszcza.

Ważna rada na sam koniec

Trzeba pamiętać o tym, iż cleanera nie utwardza się w lampie. Podczas stosowania odtłuszczacza do paznokci buteleczka nie może być zbyt długo otwarta, ponieważ preparat wietrzeje.