olejek z drzewa herbacianego

Co warto wiedzieć o olejku z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny środek pielęgnacyjny oraz leczniczy. Sprawdza się w leczeniu niedoskonałości, które mogą wystąpić na twarzy, na skórze głowy czy w leczeniu grzybicy. Jakie jeszcze zastosowanie ma olejek herbaciany?

Olejek herbaciany – co to jest?

Olejek herbaciany jest ekstraktem z liści drzewa herbacianego występującego w Australii. Jego niesamowite właściwości znane są od setek lat. Najczęściej wykorzystywany był do leczenia ran i oparzeń.

Dziś wiemy, że olejek z drzewa herbacianego ma wiele innych właściwości. Świetnie sprawdza się w walce z łupieżem, zwalczaniu brodawek, leczeniu odparzeń, łuszczycy czy nawet grzybicy.

Jak wykorzystać olejek herbaciany do pielęgnacji twarzy?

Olejek z drzewa herbacianego na twarz można wykorzystywać jako samodzielny produkt lub dodawać do wykorzystywanych kremów lub balsamów.

Olejek herbaciany idealnie nadaje się do pielęgnacji cery trądzikowej. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu cera nie będzie tak błyszcząca. Zmiany trądzikowe ulegną zmniejszeniu, a skóra szybko się zregeneruje. Olejek z drzewa herbacianego na twarz można również stosować punktowo. Sprawdzi się na zmianach, które występują na twarzy, szyi, dekolcie czy na plecach.  

Ciekawym i skutecznym sposobem jest dodanie olejku herbacianego do maseczki z glinki. Dzięki temu zapobiegniemy powstawaniu wyprysków. Uregulowana zostanie również wydzielanie sebum.

Sauna dla cery

Olejek z drzewa herbacianego można również wykorzystać do parówki na twarz. Do miski z ciepłą wodą dodajemy kilkanaście kropli olejku herbacianego. Następnie nachylamy się nad miską przykrywając głowę ręcznikiem. Parówka powinna trwać 10 – 15 minut. Warto powtarzać ją dwa razy w miesiącu. Taka terapia dla skóry sprawi, że będzie ona odświeżona, a pory znikną.

Kupując olejek z drzewa herbacianego tutaj, decydujemy się na kosmetyk, który pomoże zapanować nad wszystkimi niedoskonałościami, które pojawiają się na cerze tłustej. Warto pamiętać, że jest to naturalny ekstrakt, który nie zawiera żadnych szkodliwych środków. Warto olejek z drzewa herbacianego mieć w domowej kosmetyczce.