Czym cechuje się Loxon Max?

Loxon Max jest lekiem stosowanym w przypadku łysienia androgenowego. Plusem jest fakt, że można go zakupić w aptece bez recepty. Zawiera substancję czynną minoksydyl. Czym cechuje się produkt? Kiedy i przez kogo jest stosowany?

Loxon Max

Preparat ma postać płynu na skórę i jest aplikowany na owłosioną skórę głowy. Warto zauważyć, że sięgają po niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Minoksydyl zawarty w leku stymuluje do wzrostu mieszki włosowe, które są znacząco owłosione przez łysienie androgenowe. Przed zastosowaniem leku warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, co da nam pewność właściwego stosowania. Na samym początku konieczne jest ustalenie przyczyny wypadania włosów, tak aby dobrać ścieżkę leczenia. 

Efekty leczenia

Okazuje się, że pełne efekty leczenia preparatem zauważymy po około 12 miesiącach. W tym czasie konieczne jest regularne stosowanie płynu. Pierwsze rezultaty zaobserwować można już po dwóch miesiącach leczenia. Po tym czasie zauważa się wzrost nowych włosów. Substancjami pomocniczymi leki Loxon Max są:

  • woda oczyszczona,
  • kwas cytrynowy,
  • etanol,
  • glikol propylenowy. 

Płyn może być stosowany przez pacjentów dorosłych, w wielu od 18 do 65 roku życia. Łysienie androgenowe jest związane z utratą pewności siebie i wpływa na dyskomfort. Na szczęście na rynku farmaceutycznym znajdziemy szereg sprawdzonych preparatów, które odznaczają się atrakcyjną ceną i sprawnym działaniem. W każdym przypadku warto skonsultować stosowanie Loxon Max ze specjalistą, tak aby zyskać pewność zachowania bezpieczeństwa.