Dermedic hydrain 3 siła kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy, zwany niekiedy „eliksirem młodości”, to składnik kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym i nawilżającym. Jego właściwości wykorzystywane są także w medycynie, między innymi do regeneracji stawów. Naturalnie występuje w skórze człowieka, a z wiekiem jego ilość się zmniejsza, stąd zasadne jest stosowanie kosmetyków zawierających go w swoim składzie.

Jakie działanie ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, stanowiąc żelową substancję, która ją buduje i stabilizuje. Codziennie część kwasu ulega rozpadowi i ponownej syntezie. Jednak około 45 roku życia naturalny hialuronian sodu (pod taką nazwą spotkamy także kwas hialuronowy) traci zdolności odbudowy i już wcześniej warto pomyśleć o stosowaniu kosmetyków uzupełniających jego niedobory.

Podstawową rolą kwasu hialuronowego, zawartego w kosmetykach dermedic hydrain3 jest wiązanie wody w komórkach skóry. Odpowiednie ilości hialuronianu sodu zapewniają gładką i elastyczną skórę, pozbawioną zmarszczek.

Produkty dermerdic hydrain3 z kwasem hialuronowym

Producent dermokosmetyków dermedic hydrain3 dobrze zna moc kwasu hialuronowego, dlatego wykorzystuje go w aż czterech różnych postaciach. Substancja aktywna jest składnikiem kremów na dzień i na noc, preparatów oczyszczanych, takich jak płyny micelarne, żele do mycia oraz toniki a także dermokosmetyków do zadań specjalnych – między innymi serum do twarzy.

Oprócz kosmetyków do pielęgnacji twarzy w linii dermedic hydrain3 znalazło się także masło ultranawadniające do ciała. https://www.aptekagalen.pl/dermedic-hydrain3-hialuro-krem-zel-ultranawilzajacy-50g