szczotka Zew For Men do brody

Rollery do brody i ich rodzaje

Wyhodowanie bujnej brody czasami wymaga znacznie więcej wysiłku i wydatków niż zapuszczanie włosów na głowie. Praktycznie żadna broda pozostawiona sama sobie nie prezentuje się zbyt dobrze, a doświadczeni brodacze mają w swoich łazienkach całą gamę kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych. Wśród nich prawie zawsze znajduje się roller do włosów, czyli akcesorium, którego celem jest zarówno pielęgnacja, jak i stylizacja brody. Warto jednak nadmienić, że istnieją dwa podstawowe rodzaje rollerów.

Roller do brody z ostrymi igłami

Pierwszym typem rollera jest akcesorium z obrotowym wałkiem, który jest pokryty setkami ostrych igieł. Choć przejeżdżanie takim rollerem po brodzie może wprawiać w lekki dyskomfort, to zapewnia ono bardzo dobre efekty. Skóra staje się znacznie bardziej ukrwiona i rozpoczyna czynności regeneracyjne, dając jednocześnie porastającym ją włosom dostęp do wielu dodatkowych składników odżywczych. Ponadto dzięki delikatnym nakłuciom na skórze wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne znacznie lepiej się w nią wchłaniają, co czyni je bardziej efektywnymi.

Roller do bród w formie szczotki

Inną, zdecydowanie bardziej popularną formą rollerów są obrotowe szczotki do rozczesywania brody. Podłużna szczotka jest okryta miękkimi igłami, które dla zwiększenia poczucia komfortu często są też zakończone miłymi w dotyku kuleczkami (zobacz np. ten roller do brody). Rollery do brody w formie szczotek nie zapewniają tak świetnych efektów jak odmiana z metalowymi igłami, jednak też poprawiają ukrwienie skóry twarzy. Przewagą szczotki do brody jest natomiast to, że można używać jej także do rozczesywania i stylizacji włosów.

Czy w ogóle warto korzystać z rollerów?

Choć niektórzy twierdzą, że zakup rollera do brody to zbędny wydatek, to badania pokazują, że zdecydowanie warto stosować go do codziennej pielęgnacji. Dobry roller do włosów twarzy nie tylko pomoże brodzie zachować estetyczny wygląd, ale również znacznie przyczyni się do poprawy jakości włosów. Jest to też rozwiązanie dla osób, które mają problem z wyhodowaniem gęstego zarostu.