mydło naturalne

Dlaczego warto myć ciało mydłem naturalnym?

Mydła naturalne przychodzą obecnie prawdziwy renesans, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe manufaktury, w których wyrabiane są prawdziwe cudeńka, o doskonałym naturalnym składzie, pięknym zapachu oraz atrakcyjnym wyglądzie. Jeszcze nigdy nie było tak dużego wyboru naturalnych mydeł, jak teraz. Czasami takie mydło wygląda wręcz tak apetycznie, że chciałoby się je zjeść. Dlaczego warto myć ciało mydłem naturalnym, a ze swojej łazienki raz na zawsze wyrzucić wszystkie żele pod prysznic? Poniżej kilka argumentów.

Dlaczego warto wymienić żele pod prysznic na mydło naturalne?

Naturalne mydła są pełne samych dobroci dla skóry, na którą działają nie tylko oczyszczająco, ale również natłuszczająco i peelingująco. Osoby produkujące takie mydła, dokładają wszelkich starań aby w ich składzie znalazły się najlepsze składniki, które nie uczulają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Żele pod prysznic często działają wysuszająco, natomiast naturalne mydła fantastycznie ją odżywiają i pozostawiają przyjemną tłustą warstwę. Jeżeli wybierzemy mydło z drobinkami na przykład łupinek orzecha lub płatkami owsianymi, dodatkowo usuniemy zrogowaciały naskórek, a skóra odzyska ładny koloryt i blask.

Czy to produkt dla każdego?

Nawet najbardziej wymagające skóry świetnie reagują w kontakcie z naturalnym mydłem. Często przesuszone i podrażnione po mocno perfumowanych żelach pod prysznic, uspokajają się odpowiednio pielęgnowane naturalnymi środkami do mycia, w których nie stosuje się sztucznych składników oraz drażniących aromatów zapachowych.