hydrolat

Dlaczego warto mieć w domu wody kwiatowe?

Wody kwiatowe – czy to nie brzmi pięknie? Jeżeli ktoś jeszcze nie wie czym one są, powinien jak najszybciej uzupełnić braki i kupić pierwszą butelkę do swojej toaletki. Wody kwiatowe to inaczej hydrolaty, które są fantastycznymi kosmetykami, o działaniu łagodzącym i nawilżającym skórę. Sprawdzają się przy każdej cerze, oczywiście jeżeli są odpowiednio dobrane do jej typu. W sklepach znajdziemy hydrolaty między innymi różane, lawendowe, pomarańczowe lub oczarowe. Nie kosztują wiele, dlatego warto kupić pierwszą butelkę i sprawdzić ich działanie na własnej skórze.

Jak wykorzystać wody kwiatowe do pielęgnacji skóry?

Najbardziej popularnym sposobem używania hydrolatów jest stosowanie ich jako toniku do twarzy. Hydrolat można przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskiwać nim twarz w celu odświeżenia skóry. Można również stosować go klasycznie, jak tonik, którym nasączamy wacik i przecieramy skórę. W tej roli świetnie sprawdzi się na przykład hydrolat różany, który dodatkowo pięknie pachnie, lub oczarowy – polecany szczególnie dla skór tłustych i przetłuszczających się.

Wody kwiatowe jako składnik domowych kosmetyków

Osoby zainteresowane samodzielną produkcją kosmetyków w domu, z pewnością powinny również zaopatrzyć się w hydrolaty. Są one bowiem składnikiem w kremach i maseczkach do ciała i twarzy. Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać do tego, że hydrolaty to naturalne i przyjazne dla skóry substancje?