Do czego wykorzystuje się w kosmetyce ozon?

Ozon od wielu już lat cieszy się sporą popularnością, szczególnie wśród osób pragnących pięknie wyglądać. Zabiegi z użyciem ozonu wykorzystywane są do poprawienia wyglądu i kondycji skóry, a więc sprzyjają zachowaniu młodzieńczego uroku. Chodzi tutaj o odmładzające właściwości ozonoterapii, ale to nie jedyne zastosowanie. Niezwykle pomocna okazuje się być także maść ozonowa – https://evita.sklep.pl/pl/masc-ozonowa-10ml.html w przypadku np. trudno gojących się ran.

Do czego wykorzystuje się w kosmetyce ozon?

Ozon jest pierwiastkiem, o którym wiele osób wie bardzo niewiele. Okazuje się jednak, że znalazł on szerokie zastosowanie i to nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Ozonoterapia wpływa zbawiennie na kondycje skóry, gdyż wnika on głęboko w jej warstwy, poprawiają przemianę materii i mikrokrążenie. Jako, że ozonoterapia poprawia transport tlenu, komórki i tkanki są lepiej dotlenione oraz odżywione, a to z kolei przekłada się na ładniejszy wygląd skóry. Jeśli zadbamy o właściwy poziom tlenu w swoim organizmie, to możliwe będzie zahamowanie procesu starzenia się i cieszenie się młodym wyglądem przez długie lata. Zawartość tlenu w skórze wraz z wiekiem drastycznie maleje, a po czterdziestce mammy go aż o połowę mniej.

Ozonoterapia okazuje się być bardzo pomocna w przypadku osób borykających się z trądzikiem, gdyż ozon posiada silne właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. W związku z tym przykładowo można posmarować się maścią ozonową w miejscu chorobowo zmienionej skóry. Ozonoterapia wykorzystywana jest nawet do leczenia opryszczki. Urządzenia generujące ozon można spotkać w wielu gabinetach kosmetycznych, gdzie służą do oczyszczenia skóry i zahamowania rozwoju bakterii. Ponadto ozon stymuluje procesy regeneracyjnej, zmniejsza podrażnienie skóry i przeciwdziała utracie jej jędrności. Ozonoterapia pomocna jest nie tylko w zabiegach przeciwtrądzikowych, ale także przy cellulicie, i problemach z wypadającymi włosami.