Hair medic – dla zdrowych i pięknych włosów

Hair Medic to marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości toników oraz szamponów do włosów, które są szczególnie polecane osobom borykającym się z problemem wypadających włosów.

Jak powstało Hair Medic?

Firma powstała w latach 90-tych ubiegłego wieku w Korei południowej w związku z nasilającym się problemem wypadania włosów u kobiet oraz mężczyzn z tego kraju.

Wtedy to doktor Park rozpoczyna pracę nad metodą dostarczania do skory głowy oraz cebulek włosowych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mieszków i tym samym zatrzymania łysienia.

7 lat temu, w 2013 roku, produkt jest prezentowany podczas festiwalu w Cannes i w tym samym roku trafia do dystrybucji do wielu krajów świata, w tym również do Polski.

Jak działają kosmetyki tej firmy?

W skład toników i szamponów Hair Medic wchodzą wysokiej jakości substancje aktywne pochodzące między innymi z ziół, korzeni, grzybów, alg oraz liści, pozyskiwanych w opracowanym przez doktora Parka procesie nano-ekstrakcji.

Według badań, produkty te zapewniają skuteczność, która może być porównywana do mezoterapii, jednak nie wymaga stosowania igieł. Produkt dzięki szybkiemu i łatwemu wchłanianiu, przenika do mieszków włosowych, pomagając w regeneracji oraz ponownym wzroście włosów, a także nawilżając skórę głowy.

Dzięki pracy w niskich temperaturach, w produktach zachowana jest maksymalna ilość składników czynnych biologicznie, które wzmacniają skórę oraz mieszki włosowe.