zestaw pędzli do makijażu

Jak dbać o zestaw pędzli do makijażu?

Pędzle do makijażu to narzędzia, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym wypadku mogą one przenosić zarazki i być przyczyną pojawiania się wyprysków i stanów zapalnych. Jak więc dbać o swój zestaw pędzli do makijażu? Co robić, by był on czysty i przez długi czas nadawał się do użytku?

Regularne mycie

Podstawą jest mycie pędzli. Powinno się je czyścić przy pomocy specjalnych płynów przeznaczonych specjalnie do tego celu albo używając delikatnego mydła w płynie. Doskonale sprawdzą się tutaj żele do kąpieli dla niemowląt. Włosie pędzli można myć ręcznie, choć w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się specjalne myjki do pędzli. Są to silikonowe podkładki z wypustkami, o które pociera się włosie pędzli. Można więc powiedzieć, że są one prane w sposób podobny do tego, jak kiedyś prano odzież na metalowych tarkach. Kluczowym elementem każdego mycia jest dokładne spłukanie środka myjącego. Trzeba poświęcić na to trochę czasu, by usunąć go w 100%. Kolejny ważny element to prawidłowe suszenie pędzli. Woda nie powinna dostawać się pod metalową część, bo może ona spowodować jej korozję. Stąd też pędzle powinny być suszone w pozycji pionowej z włosiem skierowanym ku dołowi.

Sterylizacja

Profesjonaliści swoje zestawy pędzli do makijażu (do znalezienia pod linkiem: https://puderek.com.pl/39-zestawy-pedzli-do-makijazu) poddają sterylizacji w specjalnych urządzeniach. Ma to na celu zabicie znajdujących się na włosiu drobnoustrojów, grzybów i ich form przetrwalnikowych. Również w przypadku pędzli do użytku osobistego warto zadbać o ich sterylizację lub dezynfekcję przy pomocy specjalnego płynu.