olejek do włosów

Olejki na włosy – czy warto je stosować?

Coraz częściej eksperci od włosów zachęcają kobiety, by te rozszerzyły swoją codzienną pielęgnację włosów o nowe produkty. Wielu fryzjerów poleca paniom olejek na porost włosów, który daje niesamowity efekt już od pierwszego użycia. Niestety jest to zabieg dość uciążliwy i wymaga od pań sporo czasu i cierpliwości. Co jeszcze warto wiedzieć o olejowaniu włosów i jakie olejki stosować, by mieć pewność, że otrzyma się pożądany efekt? Kilka sprawdzonych rad poniżej.

Codzienna pielęgnacja

Większość kobiet ogranicza codzienną pielęgnację włosów do produktów takich jak: szampon i odżywka. Trzeba jednak przyznać, iż wiatr, słońce oraz wysoka temperatura w pomieszczeniach mogą sprawić, że włosy bardzo szybko utracą naturalny blask, staną się matowe i nie będą podatne na stylizacje. Dlatego też warto zastosować olejek do włosów, który sprawi, że szybko staną się lśniące i przyjemne w dotyku. Wybranie odpowiedniego olejku do swoich włosów, właściwe jego nałożenie oraz regularne jego stosowanie może przynieść zadziwiające efekty.

Jakie olejki do włosów stosować?

W dobrych sklepach z kosmetykami do włosów panie znajdą olbrzymi wybór przeróżnych olejków, które można stosować zarówno na co dzień (od razu po umyciu włosów), jak i dwa, trzy razy w tygodniu. Olejki przede wszystkim szybko odżywią włosy i je zregenerują. Ponadto, już po pierwszym zastosowaniu można dostrzec, że włosy staną się lekkie, lśniące i znacznie łatwiej będzie się je układało. Wiele kobiet potwierdza, że po systematycznym olejowaniu włosów zauważyły znacznie szybszy ich porost. Dlatego też tak ważne jest dobranie odpowiedniego olejku do konkretnego typu włosów. Można spróbować to zrobić samodzielnie lub poradzić się fachowców. Inny olejek powinna używać kobieta, która farbuje włosy, jeszcze inny pani, która pragnie przyspieszyć ich wzrost. Jeszcze inne olejki sprawdzą się u kobiet, które posiadają łamliwe, kruche włosy. Dzięki temu, że w drogeriach można znaleźć niewielkie buteleczki z olejkami do włosów, łatwo je przetestować i wybrać odpowiedni produkt dla siebie.