Jak skutecznie wyleczyć łojotokowe zapalenie głowy?

Łojotokowe zapalenie skóry może przybierać różne formy. U jednych występują niewielkie objawy, a u innych osób może dojść nawet do solidnego przerzedzenia włosów. Dlatego ważne jest to, aby szybko rozpocząć walkę z tym schorzeniem i zapobiec niepotrzebnym problemom.

Skuteczny środek do walki z łojotokowym zapaleniem głowy


Choroba objawia się złuszczaniem naskórka oraz rumieniem. Im bardziej choroba postępuje tym zmiany się nasilają. I może dojść do powstania nieregularnych plam oraz strupków, którym towarzyszy świąd i łupież. Skutecznym, a zarazem łatwym w użyciu środkiem jest szampon Mediket Ictamo. Jest to szampon dermatologiczny, który hamuje wydzielanie łoju. Zawiera jasny ichtiol i pirytionian cynku, które są substancjami przeciwgrzybicznymi i przeciwbakteryjnymi. Mediket Ictamo przywraca skórze równowagę, normalizuje aktywność gruczołów łojowych, a także hamuje proces przyczyniający się do złuszczania skóry.

Mediket Ictamo – szampon, który leczy!


Mediket Ictamo jest skutecznym preparatem, który jest łatwy w użyciu. Stosuje się go tak samo, jak zwykły szampon. Należy nanieść odpowiednią dawkę szamponu na mokre włosy, wmasować do momenty, gdy powstanie piania i pozostawić na głowie do około 5 minut. Następnie, jak przy każdym myciu głowy, należy spłukać dokładnie włosy i gotowe. Szampon najlepiej stosować przez okres 4 do 6 tygodni 2 lub 3 razy w tygodniu. Po tym czasie zapalenie głowy powinno ustąpić. W celu zapobieżenia nawrotu choroby należy profilaktycznie używać szamponu raz w tygodniu.