Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów to jeden z najczęściej spotykanych problemów związanych z włosami i skórą głowy. Wynika to między innymi z tego, że istnieje bardzo wiele potencjalnych przyczyn tego zjawiska. Niezależnie jednak od nich, trzeba wdrożyć odpowiednią pielęgnację, by zahamować wypadanie. Inaczej w krótkim czasie może dojść do znacznego przerzedzenia czupryny.

Szampon przeciwko wypadaniu włosów

To podstawa pielęgnacji w takim przypadku. Jeśli przy tym wybierze się produkt łagodny, który nie będzie wysuszał skóry głowy i włosów, można go stosować cały czas, nawet gdy wypadanie już ustanie, w celu podtrzymania efektów kuracji i ciągłego wzmacniania włosów. Jest to na pewno świetne rozwiązanie. Do takiego celu dobrze nada się między innymi kąpiel Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant, która działa skutecznie, a jednocześnie jest bardzo łagodna.

Inne kosmetyki

Przy nasilonym wypadaniu włosów sam szampon może nie wystarczyć. Warto wesprzeć jego działanie maską czy odżywką, najlepiej z tej samej linii, jak Hydra-Fortifiant (kliknij tu), a już na najlepsze efekty można liczyć, gdy zastosuje się całą serię.
Warto przy tym wiedzieć, że szczególne znaczenie w walce z wypadaniem włosów ma stosowanie preparatów przeznaczonych do wcierania w skórę głowy, jak lekkie serum, żel czy preparat o płynnej, wodnistej konsystencji. Takie produkty działają najskuteczniej, gdyż, wcierane w skórę głowy, oddziałują bezpośrednio na cebulki i mieszki włosowe. Trafiają więc tam, gdzie są najlepiej wykorzystywane, a wykonywany przez tej okazji masaż skóry głowy również ma ogromne, pozytywne znaczenie.