wzory na paznokciach

Top no wipe do hybryd – co to jest i czym się różni od zwykłego topu?

Co to jest top no wipe do hybryd? A dry top? Wiele pań zaczynających przygodę z manicure hybrydowym gubi się w ilości produktów dostępnych na rynku. Który top kupić, czym się od siebie różnią i który jest lepszy?

Czym jest top i jaką ma rolę podczas stylizacji?

Top jest ostatnią warstwą manicure. Kiedy już utwardzony zostanie lakier, należy nałożyć i utwardzić top. Jest to najwyższa (czyli topowa, stąd nazwa) warstwa manicure. To top jest odpowiedzialny za finałowy efekt – zabezpiecza kolor i sprawia, że paznokcie stają się błyszczące, a lakier utrzymuje się do trzech tygodni.

Top no wipe do hybryd a tradycyjny – jaka jest różnica?

Po utwardzeniu tradycyjnego topu na paznokciu zostaje warstwa dyspersyjna – lepki filtr, który należy usunąć przy pomocy cleanera (poznaj zasady tutaj: http://provocater.pl/top-shine-no-wipe). Tymczasem top no wipe takiej warstwy już nie pozostawia. Po wyciągnięciu paznokcia z lampy, manicure jest już gotowy. Użycie topu no wipe jest więc wygodniejsze. Pozwala też zaoszczędzić na dodatkowych produktach jak cleaner.
Znaczna różnica jest też w efekcie – paznokieć pomalowany topem no wipe będzie dłużej błyszczał niż pomalowany tradycyjnym topem, a kolor będzie bardziej podkreślony.

Pora na zdobienia. Czego użyć do popularnych pyłków?

Jeżeli na paznokciu chce się mieć popularny pyłek – syrenkę czy lustro, należy użyć topu no wipe do hybryd. Takie pyłki nie będą się trzymały na tradycyjnym topie, top no wipe będzie odpowiedniejszy do tych stylizacji.