pędzle do makijażu

Jak wybrać pędzle do makijażu?

Jakie pędzle do makijażu wybrać? To pozornie proste pytanie zadaje sobie bardzo wiele kobiet. I nic dziwnego do wyboru mamy mnóstwo opcji. Oto kilka prostych wskazówek, które ułatwią nam dokonanie odpowiednio zakupu.

Naturalne vs Syntetyczne

Pędzle do makijażu syntetyczne to najlepsza opcja do nakładania produktów płynnych lub kremowych. Są łatwe do czyszczenia i nie wchłaniają zbyt wiele produktu, więc mogą być używane z wieloma różnymi produktami bez wpływu na kolor. Jednak naturalne pędzle są lepsze w zbieraniu produktów w proszku; mają również tendencję do bycia tańszymi niż syntetyczne pędzle.

Naturalne pędzle są lepsze dla skóry wrażliwej, ponieważ nie zrzucają tak dużo włosia, jak syntetyczne, co oznacza mniej podrażnień. Nawet jeśli na początku naturalne włókna mogą wydawać się drapiące, z czasem zmiękną po umyciu ich w delikatnej wodzie z mydłem.

Szukajmy swojego ideału…

Ważne jest, aby zauważyć, że nie ma dobrego lub złego wyboru, jeśli chodzi o pędzle do makijażu. To naprawdę zależy od osobistych preferencji i czy wygodnie robi się nimi makijaż. Niektórzy ludzie wolą, aby ich pędzle do makijażu były naturalne, podczas gdy inni wybierają syntetyczne.  Najlepiej, żeby  wypróbować oba rodzaje, zanim zdecydujemy, który z nich będzie dla nas najlepszy.

W zależności od naszej metody aplikacji kosmetyków  zalecamy zakup odpowiedniego typu pędzla dla naszych indywidualnych potrzeb. Na przykład, jeśli używamy tylko pudrów lub różów do policzków, to skośny pędzel do różu sprawdzi się doskonale. Jednak jeśli wolisz płynne produkty, to płaski pędzelek będzie najlepszy do takich  zadań.